Deltagarlista Gren 1-12 
 
  Tävling  KM 2    Utskriftsdatum  14 april 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Linköpings ASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 april 2016         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  4:18.35   
60  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  25 m  4:27.26   
216  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  25 m  4:31.91   
209  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  4:37.42   
271  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  4:41.53   
248  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  25 m  4:42.71   
257  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  4:44.21   
265  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  4:52.48   
206  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  4:52.83   
10  205  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  4:58.69   
11  217  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  5:06.39   
12  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  50 m  5:06.78   
13  210  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  5:06.99   
14  272  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  5:07.17   
15  174  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  5:10.89   
16  238  Lampi Lovisa  1999  LASS  AQ4899  25 m  5:11.78   
17  226  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  5:13.45   
18  266  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  5:13.51   
19  242  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  5:15.54   
20  264  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  5:26.99   
21  212  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  5:40.93   
22  233  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  50 m  5:44.18   
23  276  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  5:45.19   
24  218  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  5:46.20   
25  222  Jaconelli Tilda  2003  LASS  BL0403  25 m  6:08.88   
26  259  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  6:10.10   
27  201  Friberg Elin  2004  LASS  AD1404  25 m  6:13.00   
28  241  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  25 m  6:15.41   
29  219  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  6:17.91   
30  220  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  6:20.11   
31  199  Ericsson Emmy  2003  LASS  BO8403  25 m  6:29.97   
32  211  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  6:39.69   
33  193  Dehgani Maria  2003  LASS  BX0603  25 m  6:45.02   
34  181  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  7:04.17   
35  275  Wallin Sofia  2005  LASS  AE2405  25 m  7:20.69   
36  244  Lundberg Klara  2004  LASS  BJ8804  25 m  7:27.92   
37  214  Heimdahl Elin  2004  LASS  BN5404  25 m  7:28.30   
38  200  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  7:32.48   
39  190  Brandt Tuva  2004  LASS  BC1604  25 m  7:35.39   
40  183  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  7:47.21   
41  Abbaspour Darya  2005  LASS  BC3405  25 m  7:58.23   
42  191  Carlsson Emilia  2005  LASS  AL9805  25 m     
43  202  Frisk Isabelle  2004  LASS  BN5804  25 m     
44  234  Kågedal Ella  2003  LASS  BV4803  25 m     
45  252  Nilsson Elvira  2004  LASS  AF3804  25 m     
46  277  Wibäck Rebecka  2004  LASS  BN2604  25 m     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  25 m  3:50.34   
178  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  3:54.46   
258  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  4:17.43   
208  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  4:19.70   
254  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  25 m  4:20.01   
176  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  4:20.39   
273  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  4:23.39   
180  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  4:25.30   
204  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  25 m  4:28.49   
10  243  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  4:30.10   
11  228  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  4:44.19   
12  267  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  4:46.71   
13  215  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  50 m  4:47.25   
14  253  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  4:48.86   
15  192  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  25 m  4:53.68   
16  62  Lundbohm Nicholaus  1968  LASS    25 m  4:59.00   
17  245  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  5:03.45   
18  255  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  5:06.38   
19  268  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  5:12.49   
20  185  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  5:15.81   
21  179  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  5:16.68   
22  229  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  5:19.64   
23  274  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  5:19.89   
24  184  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  5:36.78   
25  194  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  5:37.96   
26  175  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  25 m  5:39.18   
27  189  Blom Hannes  2002  LASS  AV6302  25 m  5:56.18   
28  207  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  5:56.73   
29  187  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  6:00.82   
30  247  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  6:01.32   
31  269  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  6:19.22   
32  182  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  6:51.48   
33  198  Ericsson Elvis  2005  LASS  AG0105  25 m  6:55.88   
34  246  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  6:59.18   
35  240  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  7:10.30   
36  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  7:22.02   
37  186  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  7:23.54   
38  223  Johansson Mikael  1966  LASS  AB9766  25 m     
39  225  Kardfall Gustav  2006  LASS  AB0506  25 m     
40  230  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m     
41  235  Kågedal Walter  2005  LASS  AG5905  25 m     
42  250  Mokri Aria  2005  LASS  AG1105  25 m     
 
Gren 3, 50m Frisim MC 
Guld 50.00, Silver 55.00, Brons 1.00.0 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  39.80   
58  Vikström Anna  2004  LASS    25 m  40.65   
10  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  41.40   
Daremo Robin  2005  LASS    25 m  43.00   
Holmqvist Frida  2005  LASS  BC2405  25 m  43.08   
Aziz Kristel  2005  LASS  BC4405  25 m  45.63   
13  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  46.15   
27  Eriksson Carl  2005  LASS    25 m  46.66   
Eriksson Embla  2005  LASS  BC6405  25 m  47.15   
10  284  Ulander Sara  2005  LASS    25 m  47.73   
11  15  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  47.75   
12  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  47.87   
13  30  Forsberg Milo  2007  LASS    25 m  48.13   
14  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  48.31   
15  11  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m  48.56   
16  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m  48.89   
17  14  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  49.11   
18  28  Falk Elin  2004  LASS    25 m  49.29   
19  56  Wernqvist Melker  2005  LASS    25 m  49.38   
20  43  Lindström Linnéa  2005  LASS    25 m  50.06   
21  57  Westerin Astrid  2004  LASS    25 m  51.54   
22  39  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  52.19   
23  35  Högberg Viola  2007  LASS  AF2807  25 m  53.94   
24  281  Carlsson Linnea  2007  LASS    25 m  54.79   
25  34  Holmqvist Sofia  2008  LASS  AB1408  25 m  55.03   
26  52  Sixtensson Kevin  2006  LASS    25 m  56.02   
27  33  Hesselstrand Simon  2004  LASS    25 m  56.50   
28  12  Oehm Hanna  2007  LASS  AF6807  25 m  57.90   
29  17  Andersson Sara  2004  LASS    25 m  59.08   
30  47  Perez Simón  2007  LASS    25 m  1:00.43   
31  59  Österberg Albin  2007  LASS    25 m  1:01.25   
32  18  Bjerlöw Mile  2008  LASS    25 m  1:01.32   
33  16  Alvehus Sigrid  2008  LASS    25 m  1:02.89   
34  29  Forsberg Elvin  2009  LASS    25 m  1:25.06   
35  20  Bjurström Cedric  2006  LASS    25 m     
36  21  Björnholm Alice  2008  LASS    25 m     
37  22  Björnholm Elsa  2006  LASS    25 m     
38  25  Borgström Emma  2004  LASS    25 m     
39  26  Colic Daniel  2001  LASS    25 m     
40  32  Gabrielsson Bella  2006  LASS    25 m     
41  36  Isaksson Linus  2005  LASS    25 m     
42  38  Karlsson Linnea  2007  LASS    25 m     
43  41  Klintåker Malte  2009  LASS    25 m     
44  44  Lundberg Elsa  2007  LASS    25 m     
45  46  Perez Clara  2004  LASS    25 m     
46  48  Pettersson Timmie  2001  LASS    25 m     
47  49  Rydder Frida  2005  LASS    25 m     
48  50  Rydder Noah  2007  LASS    25 m     
49  53  Sjöstrand Astrid  2005  LASS    25 m     
50  54  Steinholtz Elwira  2004  LASS    25 m     
51  64  Bengtsson Ludvig  2003  LASS    25 m     
52  65  Lundbohm Linnéa  2006  LASS    25 m     
53  66  Strömberg Wilma  2002  LASS    25 m     
54  282  Sundstedt Elvira  2005  LASS    25 m     
55  286  Wizins Benjamin  2002  LASS    25 m     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  28.31   
216  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  25 m  28.69   
60  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  25 m  29.80   
261  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  30.17   
242  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  30.99   
238  Lampi Lovisa  1999  LASS  AQ4899  25 m  31.16   
205  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  31.31   
227  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  31.49   
209  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  31.50   
10  264  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  31.90   
11  265  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  32.14   
12  272  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  32.22   
13  206  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  32.37   
14  224  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  32.70   
15  210  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  50 m  33.01   
16  174  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  33.07   
17  279  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  33.19   
18  213  Gällerdal Högfeldt Helena  1975  LASS  AB6575  25 m  33.38   
19  266  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  33.94   
20  226  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  33.97   
21  262  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  25 m  34.00   
22  217  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  34.10   
23  271  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  34.29   
24  233  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  34.66   
25  276  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  35.03   
26  218  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  35.07   
27  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  35.35   
28  221  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  35.74   
29  219  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  36.73   
30  257  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  37.20   
31  212  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  39.12   
32  241  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  25 m  39.38   
33  222  Jaconelli Tilda  2003  LASS  BL0403  25 m  40.25   
34  199  Ericsson Emmy  2003  LASS  BO8403  25 m  41.80   
35  201  Friberg Elin  2004  LASS  AD1404  25 m  42.13   
36  193  Dehgani Maria  2003  LASS  BX0603  25 m  42.18   
37  220  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  42.81   
38  234  Kågedal Ella  2003  LASS  BV4803  25 m  43.15   
39  252  Nilsson Elvira  2004  LASS  AF3804  25 m  44.63   
40  211  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  44.96   
41  244  Lundberg Klara  2004  LASS  BJ8804  25 m  45.42   
42  191  Carlsson Emilia  2005  LASS  AL9805  25 m  46.51   
43  277  Wibäck Rebecka  2004  LASS  BN2604  25 m  46.68   
44  275  Wallin Sofia  2005  LASS  AE2405  25 m  49.35   
45  214  Heimdahl Elin  2004  LASS  BN5404  25 m  49.41   
46  200  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  49.60   
47  181  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  50.40   
48  259  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  53.66   
49  190  Brandt Tuva  2004  LASS  BC1604  25 m  1:11.95   
50  Abbaspour Darya  2005  LASS  BC3405  25 m     
51  Holmqvist Frida  2005  LASS  BC2405  25 m     
52  13  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m     
53  15  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m     
54  61  Björk Alicia  1998  LASS    25 m     
55  63  Svensson Linnea  1999  LASS    25 m     
56  177  Alvehus Majken  2005  LASS  BD8405  25 m     
57  183  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m     
58  202  Frisk Isabelle  2004  LASS  BN5804  25 m     
59  203  Frisk Louise  2005  LASS  BB6805  25 m     
60  236  Kämpe Vera  2003  LASS  BV8803  25 m     
61  237  Lagali Isabel  2004  LASS  BJ6804  25 m     
62  239  Langemar Hanna  2005  LASS  AO6605  25 m     
63  256  Oscarsson Anna  2005  LASS  AX1405  25 m     
64  270  Thomasson Frida  1994  LASS  CC8294  25 m     
65  278  Yildiz Enya  2002  LASS  BW8602  25 m     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
258  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  24.28   
196  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  25 m  24.76   
178  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  26.16   
192  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  25 m  26.26   
204  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  26.55   
208  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  27.17   
254  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  25 m  27.63   
251  Nemeth Johannes  1991  LASS  AI5791  50 m  28.23   
180  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  28.28   
10  215  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  50 m  28.28   
11  176  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  28.42   
12  260  Pettersson Daniel  1991  LASS  AF1191  25 m  28.77   
13  243  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  29.71   
14  228  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  50 m  30.18   
15  267  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  30.69   
16  253  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  30.92   
17  273  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  32.10   
18  195  Ekström Konrad  1998  LASS  AF7398  25 m  32.16   
19  245  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  32.23   
20  229  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  32.75   
21  185  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  33.13   
22  184  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  34.32   
23  274  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  50 m  34.69   
24  62  Lundbohm Nicholaus  1968  LASS    25 m  35.00   
25  268  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  35.08   
26  255  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  35.25   
27  263  Saleh Dylan  1998  LASS  AM9598  25 m  35.46   
28  194  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  37.02   
29  175  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  25 m  37.04   
30  179  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  37.06   
31  188  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  38.33   
32  246  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  43.19   
33  187  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  43.86   
34  269  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  43.99   
35  207  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  44.38   
36  182  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  47.47   
37  247  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  48.52   
38  189  Blom Hannes  2002  LASS  AV6302  25 m  51.03   
39  231  Kjellergren Marcus  2004  LASS  AT3104  25 m  51.25   
40  230  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  55.53   
41  186  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  56.62   
42  198  Ericsson Elvis  2005  LASS  AG0105  25 m  56.74   
43  240  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  58.69   
44  250  Mokri Aria  2005  LASS  AG1105  25 m  1:03.64   
45  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m     
46  223  Johansson Mikael  1966  LASS  AB9766  25 m     
47  225  Kardfall Gustav  2006  LASS  AB0506  25 m     
48  235  Kågedal Walter  2005  LASS  AG5905  25 m     
 
Gren 6, 25m Bröstsim MC 
Guld 28, Silver 31, Brons 34 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Westerin Astrid  2004  LASS    25 m  23.73   
58  Vikström Anna  2004  LASS    25 m  25.34   
Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  25.52   
22  Björnholm Elsa  2006  LASS    25 m  25.90   
285  Wilhelmsson Klara  2003  LASS    25 m  26.93   
27  Eriksson Carl  2005  LASS    25 m  26.96   
283  Ulander Linnéa  2005  LASS    25 m  27.45   
30  Forsberg Milo  2007  LASS    25 m  27.93   
32  Gabrielsson Bella  2006  LASS    25 m  27.98   
10  33  Hesselstrand Simon  2004  LASS    25 m  28.34   
11  23  Blomberg Tyra  2005  LASS    25 m  28.40   
12  55  Vennström Felisia  2004  LASS    25 m  28.63   
13  52  Sixtensson Kevin  2006  LASS    25 m  28.83   
14  14  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  28.97   
15  28  Falk Elin  2004  LASS    25 m  29.00   
16  Eriksson Embla  2005  LASS  BC6405  25 m  29.10   
17  11  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m  29.19   
18  34  Holmqvist Sofia  2008  LASS  AB1408  25 m  29.51   
19  10  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  30.05   
20  44  Lundberg Elsa  2007  LASS    25 m  30.06   
21  35  Högberg Viola  2007  LASS  AF2807  25 m  30.27   
22  21  Björnholm Alice  2008  LASS    25 m  30.53   
23  15  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  30.80   
24  16  Alvehus Sigrid  2008  LASS    25 m  30.85   
25  43  Lindström Linnéa  2005  LASS    25 m  31.24   
26  281  Carlsson Linnea  2007  LASS    25 m  31.80   
27  39  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  32.18   
28  40  Kellgren Nathanael  2005  LASS    25 m  32.24   
29  56  Wernqvist Melker  2005  LASS    25 m  32.39   
30  47  Perez Simón  2007  LASS    25 m  32.72   
31  12  Oehm Hanna  2007  LASS  AF6807  25 m  37.04   
32  59  Österberg Albin  2007  LASS    25 m  38.11   
33  29  Forsberg Elvin  2009  LASS    25 m  45.35   
34  37  Järvikari Cassandra  2007  LASS    25 m  49.92   
35  17  Andersson Sara  2004  LASS    25 m     
36  20  Bjurström Cedric  2006  LASS    25 m     
37  24  Borg Ellen  2009  LASS    25 m     
38  25  Borgström Emma  2004  LASS    25 m     
39  31  Friman Evelina  2006  LASS    25 m     
40  36  Isaksson Linus  2005  LASS    25 m     
41  38  Karlsson Linnea  2007  LASS    25 m     
42  41  Klintåker Malte  2009  LASS    25 m     
43  42  Liljeblad Simon  2003  LASS    25 m     
44  45  Lundin Anré Cornelis  2007  LASS    25 m     
45  46  Perez Clara  2004  LASS    25 m     
46  48  Pettersson Timmie  2001  LASS    25 m     
47  49  Rydder Frida  2005  LASS    25 m     
48  51  Rydell Alva  2003  LASS    25 m     
49  54  Steinholtz Elwira  2004  LASS    25 m     
50  64  Bengtsson Ludvig  2003  LASS    25 m     
51  65  Lundbohm Linnéa  2006  LASS    25 m     
52  66  Strömberg Wilma  2002  LASS    25 m     
53  280  Abbad Selma  2005  LASS    25 m     
54  282  Sundstedt Elvira  2005  LASS    25 m     
55  286  Wizins Benjamin  2002  LASS    25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  1:07.04   
216  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  25 m  1:07.16   
227  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:08.59   
238  Lampi Lovisa  1999  LASS  AQ4899  25 m  1:08.82   
261  Philipsson Anette  1965  LASS  AA3265  25 m  1:09.50   
271  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:09.81   
242  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:11.08   
248  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  50 m  1:11.54   
224  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:11.83   
10  266  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:11.92   
11  60  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  25 m  1:12.40   
12  217  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:12.43   
13  264  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  1:12.96   
14  279  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:13.42   
15  262  Rönnbäck Erika  1998  LASS  AF9498  25 m  1:14.54   
16  257  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  1:15.32   
17  210  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  1:15.57   
18  265  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  1:16.02   
19  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  1:16.54   
20  272  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:17.96   
21  206  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  1:17.99   
22  209  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:18.17   
23  205  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:19.15   
24  233  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:19.41   
25  276  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  1:22.72   
26  212  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:23.07   
27  221  Ivarsson Emma  2000  LASS  AV9600  25 m  1:23.87   
28  174  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:24.74   
29  219  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  1:28.47   
30  181  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  1:28.99   
31  241  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  25 m  1:30.29   
32  222  Jaconelli Tilda  2003  LASS  BL0403  25 m  1:30.62   
33  220  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  1:30.85   
34  201  Friberg Elin  2004  LASS  AD1404  25 m  1:34.07   
35  199  Ericsson Emmy  2003  LASS  BO8403  25 m  1:34.53   
36  259  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  1:36.04   
37  Holmqvist Frida  2005  LASS  BC2405  25 m  1:36.98   
38  252  Nilsson Elvira  2004  LASS  AF3804  25 m  1:38.82   
39  214  Heimdahl Elin  2004  LASS  BN5404  25 m  1:39.35   
40  211  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  1:39.40   
41  244  Lundberg Klara  2004  LASS  BJ8804  25 m  1:40.43   
42  275  Wallin Sofia  2005  LASS  AE2405  25 m  1:41.02   
43  193  Dehgani Maria  2003  LASS  BX0603  25 m  1:41.30   
44  277  Wibäck Rebecka  2004  LASS  BN2604  25 m  1:41.86   
45  15  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m  1:45.44   
46  200  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  1:45.65   
47  191  Carlsson Emilia  2005  LASS  AL9805  50 m  1:47.72   
48  190  Brandt Tuva  2004  LASS  BC1604  25 m  1:48.34   
49  Abbaspour Darya  2005  LASS  BC3405  25 m  1:50.21   
50  234  Kågedal Ella  2003  LASS  BV4803  25 m  1:52.97   
51  183  Arnell Ellen  2006  LASS  AI0806  25 m  1:53.02   
52  13  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m  1:56.55   
53  202  Frisk Isabelle  2004  LASS  BN5804  25 m  1:58.63   
54  Aziz Kristel  2005  LASS  BC4405  25 m  1:59.04   
55  11  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m  2:00.66   
56  239  Langemar Hanna  2005  LASS  AO6605  50 m  2:01.00   
57  237  Lagali Isabel  2004  LASS  BJ6804  25 m  2:07.07   
58  Eriksson Embla  2005  LASS  BC6405  25 m  2:17.05   
59  256  Oscarsson Anna  2005  LASS  AX1405  50 m  2:21.56   
60  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m     
61  61  Björk Alicia  1998  LASS    25 m     
62  63  Svensson Linnea  1999  LASS    25 m     
63  177  Alvehus Majken  2005  LASS  BD8405  25 m     
64  203  Frisk Louise  2005  LASS  BB6805  25 m     
65  236  Kämpe Vera  2003  LASS  BV8803  25 m     
66  278  Yildiz Enya  2002  LASS  BW8602  25 m     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
258  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  53.17   
196  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  25 m  55.49   
254  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  25 m  56.48   
178  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  57.10   
204  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  25 m  57.53   
208  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  1:03.82   
215  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  1:03.86   
251  Nemeth Johannes  1991  LASS  AI5791  50 m  1:05.04   
192  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  25 m  1:05.21   
10  273  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:08.22   
11  180  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  1:08.51   
12  260  Pettersson Daniel  1991  LASS  AF1191  25 m  1:09.59   
13  176  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  1:11.39   
14  253  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:13.65   
15  274  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:14.38   
16  228  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:15.10   
17  267  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:16.52   
18  195  Ekström Konrad  1998  LASS  AF7398  25 m  1:16.56   
19  243  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  1:16.80   
20  188  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  1:20.21   
21  263  Saleh Dylan  1998  LASS  AM9598  25 m  1:20.87   
22  194  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  1:21.09   
23  269  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  1:21.70   
24  179  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  1:22.10   
25  62  Lundbohm Nicholaus  1968  LASS    25 m  1:25.00   
26  189  Blom Hannes  2002  LASS  AV6302  25 m  1:26.16   
27  187  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  1:27.65   
28  247  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  1:27.67   
29  240  Larsson Hugo  2006  LASS  AC5706  25 m  1:39.07   
30  182  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  1:39.10   
31  230  Kilander Emil  2004  LASS  AC2704  25 m  1:39.60   
32  198  Ericsson Elvis  2005  LASS  AG0105  25 m  1:40.43   
33  207  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  1:41.32   
34  186  Axelsson Simon  2006  LASS  AF7306  25 m  1:44.55   
35  231  Kjellergren Marcus  2004  LASS  AT3104  25 m  1:44.72   
36  235  Kågedal Walter  2005  LASS  AG5905  25 m  1:46.71   
37  Daremo Robin  2005  LASS    25 m  1:49.01   
38  Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  1:49.36   
39  250  Mokri Aria  2005  LASS  AG1105  25 m  1:57.78   
40  225  Kardfall Gustav  2006  LASS  AB0506  50 m  1:58.11   
41  Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  2:14.68   
42  Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m     
43  10  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m     
 
Gren 9, 25m Ryggsim MC 
Guld 26, Silver 29, Brons 32 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Vikström Anna  2004  LASS    25 m  20.69   
52  Sixtensson Kevin  2006  LASS    25 m  25.29   
283  Ulander Linnéa  2005  LASS    25 m  25.37   
28  Falk Elin  2004  LASS    25 m  26.54   
27  Eriksson Carl  2005  LASS    25 m  26.55   
285  Wilhelmsson Klara  2003  LASS    25 m  26.80   
34  Holmqvist Sofia  2008  LASS  AB1408  25 m  26.85   
56  Wernqvist Melker  2005  LASS    25 m  27.03   
14  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  27.21   
10  281  Carlsson Linnea  2007  LASS    25 m  27.46   
11  18  Bjerlöw Mile  2008  LASS    25 m  27.50   
12  55  Vennström Felisia  2004  LASS    25 m  27.59   
13  22  Björnholm Elsa  2006  LASS    25 m  27.92   
14  39  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  27.97   
15  33  Hesselstrand Simon  2004  LASS    25 m  28.29   
16  17  Andersson Sara  2004  LASS    25 m  28.52   
17  30  Forsberg Milo  2007  LASS    25 m  28.57   
18  Eriksson Embla  2005  LASS  BC6405  25 m  28.88   
19  12  Oehm Hanna  2007  LASS  AF6807  25 m  29.43   
20  16  Alvehus Sigrid  2008  LASS    25 m  29.79   
21  43  Lindström Linnéa  2005  LASS    25 m  30.68   
22  35  Högberg Viola  2007  LASS  AF2807  25 m  30.85   
23  59  Österberg Albin  2007  LASS    25 m  31.05   
24  32  Gabrielsson Bella  2006  LASS    25 m  31.54   
25  21  Björnholm Alice  2008  LASS    25 m  31.56   
26  41  Klintåker Malte  2009  LASS    25 m  32.00   
27  44  Lundberg Elsa  2007  LASS    25 m  36.49   
28  29  Forsberg Elvin  2009  LASS    25 m  39.50   
29  37  Järvikari Cassandra  2007  LASS    25 m  42.25   
30  19  Bjuhr Fogelström Torkel  2005  LASS    25 m     
31  20  Bjurström Cedric  2006  LASS    25 m     
32  24  Borg Ellen  2009  LASS    25 m     
33  25  Borgström Emma  2004  LASS    25 m     
34  31  Friman Evelina  2006  LASS    25 m     
35  38  Karlsson Linnea  2007  LASS    25 m     
36  45  Lundin Anré Cornelis  2007  LASS    25 m     
37  46  Perez Clara  2004  LASS    25 m     
38  47  Perez Simón  2007  LASS    25 m     
39  48  Pettersson Timmie  2001  LASS    25 m     
40  49  Rydder Frida  2005  LASS    25 m     
41  50  Rydder Noah  2007  LASS    25 m     
42  51  Rydell Alva  2003  LASS    25 m     
43  53  Sjöstrand Astrid  2005  LASS    25 m     
44  54  Steinholtz Elwira  2004  LASS    25 m     
45  57  Westerin Astrid  2004  LASS    25 m     
46  286  Wizins Benjamin  2002  LASS    25 m     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  25 m  2:24.57   
205  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:38.54   
216  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  25 m  2:42.44   
265  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  2:43.39   
60  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  25 m  2:44.45   
227  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  2:44.92   
224  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:46.39   
209  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  2:52.16   
238  Lampi Lovisa  1999  LASS  AQ4899  25 m  2:52.93   
10  174  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  2:53.51   
11  226  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  3:00.82   
12  206  Gidlöf Emelie  1997  LASS  AF6697  25 m  3:01.48   
13  210  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  3:06.70   
14  271  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  3:08.13   
15  272  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  50 m  3:09.82   
16  249  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  3:21.97   
17  242  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  50 m  3:39.93   
18  257  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  3:41.36   
19  218  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m     
20  264  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m     
21  279  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m     
 
Gren 11, 200m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
178  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  2:03.21   
258  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  25 m  2:05.53   
196  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  25 m  2:09.01   
208  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  2:09.20   
254  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  25 m  2:12.27   
176  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  2:18.66   
192  Cyrén Petter  1996  LASS  AU8796  25 m  2:22.29   
243  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  2:27.17   
204  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  25 m  2:28.06   
10  267  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  2:31.46   
11  180  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  25 m  2:34.72   
12  229  Kilander Anton  1999  LASS  AS9399  25 m  2:46.16   
13  245  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  2:59.55   
14  273  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  3:11.60   
15  228  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  3:14.92   
16  215  Henell Gustav  1999  LASS  AG1399  25 m  3:15.56   
17  184  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  3:19.13   
18  175  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  25 m     
19  185  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m     
20  255  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m     
21  268  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim MC 
Guld 27, Silver 30, Brons 35 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Abbaspour Darya  2005  LASS  BC3405  25 m  22.75   
Blom Arvid  2006  LASS  AH1506  25 m  24.16   
Aziz Kristel  2005  LASS  BC4405  25 m  24.98   
Daremo Robin  2005  LASS    25 m  26.67   
Höglund Fredrik  2006  LASS  AG3906  25 m  27.66   
12  Oehm Hanna  2007  LASS  AF6807  25 m  28.18   
27  Eriksson Carl  2005  LASS    25 m  30.07   
Gustafsson Elias  2007  LASS  AB8907  25 m  30.27   
Holmqvist Frida  2005  LASS  BC2405  25 m  30.39   
10  10  Lagerman Noah  2007  LASS  AB7907  25 m  30.90   
11  Eriksson Embla  2005  LASS  BC6405  25 m  32.37   
12  39  Karlsson Olof  2008  LASS  AA0108  25 m  32.60   
13  14  Persson Emma  2007  LASS  AF5807  25 m  36.04   
14  Ivarsson Fanny  2007  LASS  AF3807  25 m     
15  11  Larsson Tilda  2008  LASS  AB2408  25 m     
16  13  Paläng Henny  2006  LASS  AR6806  25 m     
17  15  Süsskind Althaea  2007  LASS  AF7807  25 m     
18  16  Alvehus Sigrid  2008  LASS    25 m     
19  20  Bjurström Cedric  2006  LASS    25 m     
20  22  Björnholm Elsa  2006  LASS    25 m     
21  25  Borgström Emma  2004  LASS    25 m     
22  28  Falk Elin  2004  LASS    25 m     
23  30  Forsberg Milo  2007  LASS    25 m     
24  35  Högberg Viola  2007  LASS  AF2807  25 m     
25  38  Karlsson Linnea  2007  LASS    25 m     
26  48  Pettersson Timmie  2001  LASS    25 m     
27  58  Vikström Anna  2004  LASS    25 m     
28  281  Carlsson Linnea  2007  LASS    25 m     
29  282  Sundstedt Elvira  2005  LASS    25 m     
30  285  Wilhelmsson Klara  2003  LASS    25 m     
31  286  Wizins Benjamin  2002  LASS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  14 april 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  10:35