Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Skolsimmet    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  14:14   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 1, 4X25m Klass 4, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Engelska Skolan 4C Lag 1  Engelska Skolan            1:10.76   
  Sofia Wallin  1900      18.45        18.45   
  Walter Kågedal  1900      16.64        35.09   
  Kristel Aziz  1900      19.91        55.00   
  Maja Holmertz  1900      15.76        1:10.76   
                     
Ekängsskolan 4B  Ekängsskolan            1:18.49   
  Sofia Widén  1900      23.43        23.43   
  Stella Åqvist  1900      17.63        41.06   
  Linus Isaksson  1900      21.14        1:02.20   
  Andrea Höglund  1900      16.29        1:18.49   
                     
Ånestadsskolan År 4  Ånestadsskolan            1:18.64   
  Axel Broman-Sommarin  1900      20.52        20.52   
  Emilia Carlsson  1900      18.98        39.50   
  Emma Davidsson  1900      22.07        1:01.57   
  Alma Lundkvist  1900      17.07        1:18.64   
                     
Ekängsskolan 4C  Ekängsskolan            1:20.92   
  Josefine Witell  1900      22.13        22.13   
  Elvira Sundstedt  1900      22.98        45.11   
  Alma Eriksson  1900      19.78        1:04.89   
  Robin Lundqvist  1900      16.03        1:20.92   
                     
Atlasskolan 4A  Is Atlas            1:33.65   
  Nathanael Kellgren  1900      22.18        22.18   
  Sara Ulander  1900      28.21        50.39   
  Linnea Ulander  1900      23.50        1:13.89   
  Manelie Lotfi  1900      19.76        1:33.65   
                     
Engelska Skolan 4C Lag 2  Engelska Skolan            1:39.10   
  Alice Stjärnberg  1900      26.41        26.41   
  Rebecca Stenfelt  1900      23.53        49.94   
  Nina Stanojlovic  1900      28.53        1:18.47   
  Carl Eriksson  1900      20.63        1:39.10   
                     
                     
 
Gren 1, 4X25m Klass 4, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Engelska Skolan 4C Lag 1  Engelska Skolan            1:09.54   
  Sofia Wallin  1900      18.05        18.05   
  Walter Kågedal  1900      16.89        34.94   
  Kristel Aziz  1900      19.37        54.31   
  Maja Holmertz  1900      15.23        1:09.54   
                     
Ekängsskolan 4B  Ekängsskolan            1:17.58   
  Sofia Widén  1900      22.31        22.31   
  Stella Åqvist  1900      17.34        39.65   
  Linus Isaksson  1900      21.08        1:00.73   
  Andrea Höglund  1900      16.85        1:17.58   
                     
Ekängsskolan 4C  Ekängsskolan            1:19.92   
  Josefine Witell  1900      19.25        19.25   
  Elvira Sundstedt  1900      25.13        44.38   
  Alma Eriksson  1900      17.80        1:02.18   
  Robin Lundqvist  1900      17.74        1:19.92   
                     
Ånestadsskolan År 4  Ånestadsskolan            1:20.87   
  Axel Broman-Sommarin  1900      20.05        20.05   
  Emilia Carlsson  1900      19.01        39.06   
  Emma Davidsson  1900      24.50        1:03.56   
  Alma Lundkvist  1900      17.31        1:20.87   
                     
Atlasskolan 4A  Is Atlas            1:28.99   
  Nathanael Kellgren  1900      20.80        20.80   
  Sara Ulander  1900      27.39        48.19   
  Linnea Ulander  1900      21.42        1:09.61   
  Manelie Lotfi  1900      19.38        1:28.99   
                     
Engelska Skolan 4C Lag 2  Engelska Skolan            1:39.22   
  Alice Stjärnberg  1900      26.10        26.10   
  Rebecca Stenfelt  1900      24.85        50.95   
  Nina Stanojlovic  1900      28.65        1:19.60   
  Carl Eriksson  1900      19.62        1:39.22   
                     
Engelska Skolan 4C Lag 3  Engelska Skolan            1:57.11   
  George Yacoub  1900      32.57        32.57   
  Adeline Simon  1900      26.87        59.44   
  Ellen Jänkälä  1900      27.04        1:26.48   
  Denisa Aliu  1900      30.63        1:57.11   
                     
Engelska Skolan 4A  Engelska Skolan            2:04.05   
  Tilde Denes  1900      27.11        27.11   
  Andreas Svensson  1900      36.67        1:03.78   
  Josefin Kempe Söderholm  1900      22.00        1:25.78   
  Therese Skoog  1900      38.27        2:04.05   
                     
Skeda Skola År 4  Skeda Skola            2:06.69   
  Filippa Snejde  1900      30.64        30.64   
  Hilda Lögdberg  1900      30.92        1:01.56   
  Wiliam Ankarstam  1900      29.86        1:31.42   
  Emil Wastring  1900      35.27        2:06.69   
                     
10  Brokind Skola År 4  Brokinds Skola            2:07.42   
  Julianna Franzén  1900      27.33        27.33   
  Elliot Hellström  1900      40.32        1:07.65   
  Jennifer Blomqvist  1900      30.60        1:38.25   
  Tilda Öhlin  1900      29.17        2:07.42   
                     
Engelska Skolan 4C Lag 4  Engelska Skolan              EXTRA 
  Alva Andersson  1900                 
  Dion Karlsson  1900                 
  Lisa 1  1900                 
  Lisa 2  1900                 
                     
                     
 
Gren 2, 4X25m Klass 5, Direktfinal 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Engelska Skolan 5B  Engelska Skolan            1:11.50   
  Olle Staaf  1900      20.40        20.40   
  Isabel Lagali  1900      21.35        41.75   
  Klara Lundberg  1900      15.51        57.26   
  David Axelsson  1900      14.24        1:11.50   
                     
Ekängsskolan Klass 5B  Ekängsskolan            1:18.53   
  David Lindholm  1900      18.62        18.62   
  Filip Bystedt  1900      24.54        43.16   
  Clara Bjurström  1900      17.62        1:00.78   
  Arvid Lundqvist  1900      17.75        1:18.53   
                     
Ekängsskolan 5C  Ekängsskolan            1:20.23   
  Rebecka Wibäck  1900      17.11        17.11   
  Jakob Larsson  1900      29.41        46.52   
  Tuva Brandt  1900      17.34        1:03.86   
  Maja Arnell  1900      16.37        1:20.23   
                     
Ekängsskolan 5A  Ekängsskolan            1:47.56   
  Albin Eriksson  1900      30.96        30.96   
  Rasmus Oehm  1900      22.91        53.87   
  Lovisa Eriksson  1900      29.65        1:23.52   
  Klara Holmberger  1900      24.04        1:47.56   
                     
                     
 
Gren 3, 4X25m Klass 6, Direktinal 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Malmslättskolan År 6  Malmslättskolan            1:14.87   
  Filip Gidlöf  1900      15.90        15.90   
  Wictor Karlsson  1900      21.63        37.53   
  Matilda Sanfridsson  1900      20.38        57.91   
  Olle Almen  1900      16.96        1:14.87   
                     
Fredriksbergsskolan År 6  Fredriksbergsskolan            1:27.65   
  Gustav Johansson  1900      20.26        20.26   
  Julia Birtner  1900      28.03        48.29   
  Matilda Sandvall  1900      24.92        1:13.21   
  Amanda Weiding  1900      14.44        1:27.65   
                     
                     
 
Gren 4, 4X25m Klass 1, Direktfinal 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ljungsbroskolan År 1  Ljungsbroskolan            2:14.03   
  Zachary Bryant  1900      30.38        30.38   
  Amy Ljungberg  1900      44.73        1:15.11   
  Ebba Larsson  1900      38.53        1:53.64   
  Tilda Larsson  1900      20.39        2:14.03   
                     
Ekängsskolan 1B  Ekängsskolan            2:15.72   
  Agnes Rehnberg  1900      37.85        37.85   
  Charlie Bjurström  1900      28.30        1:06.15   
  Saga Quarles van Ufford  1900      34.97        1:41.12   
  Alice Björnholm  1900      34.60        2:15.72   
                     
Ekängsskolan 1B Lag 2  Ekängsskolan            2:38.50   
  Walter Larsson  1900      40.78        40.78   
  Hilda Pettersson  1900      35.78        1:16.56   
  Emelie Sjödin  1900      46.01        2:02.57   
  Oscar Andersson  1900      35.93        2:38.50   
                     
                     
 
Gren 5, 4X25m Klass 2, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ekängsskolan Klass 2B  Ekängsskolan            1:49.48   
  Albin Österberg  1900      29.06        29.06   
  Althea Süsskind  1900      30.10        59.16   
  Elvira Eriksson  1900      30.01        1:29.17   
  Junie Ljungberg  1900      20.31        1:49.48   
                     
Lillgårdsskolan År 2  Lillgårdsskolan            1:49.89   
  Adam Westlund  1900      25.69        25.69   
  Ester Hägglund Tell  1900      34.62        1:00.31   
  Tilda Emtfors  1900      28.40        1:28.71   
  Milo Forsberg  1900      21.18        1:49.89   
                     
Skeda Skola År 2  Skeda Skola            2:05.06   
  Elin Hahn  1900      32.86        32.86   
  Ida Ahlgren  1900      27.19        1:00.05   
  Linus Snejde  1900      35.15        1:35.20   
  Elliot Swärm  1900      29.86        2:05.06   
                     
Ånestadsskolan År 2  Ånestadsskolan            2:13.98   
  Linnea Carlsson  1900      35.11        35.11   
  Maria Karanis  1900      39.64        1:14.75   
  Melvin Lindblom  1900      23.15        1:37.90   
  Tova Kihlberg  1900      36.08        2:13.98   
                     
Malmslättskolan År 2 Lag 1  Malmslättskolan            2:34.56   
  Viktor Söderström  1900      34.72        34.72   
  Ebba Jönsson  1900      59.03        1:33.75   
  Ida Lindberg  1900      32.39        2:06.14   
  Ellen Almen  1900      28.42        2:34.56   
                     
                     
 
Gren 5, 4X25m Klass 2, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ekängsskolan Klass 2B  Ekängsskolan            1:47.70   
  Albin Österberg  1900      28.70        28.70   
  Althea Süsskind  1900      20.95        49.65   
  Elvira Eriksson  1900      31.09        1:20.74   
  Junie Ljungberg  1900      26.96        1:47.70   
                     
Lillgårdsskolan År 2  Lillgårdsskolan            1:47.73   
  Adam Westlund  1900      25.75        25.75   
  Ester Hägglund Tell  1900      32.64        58.39   
  Tilda Emtfors  1900      29.33        1:27.72   
  Milo Forsberg  1900      20.01        1:47.73   
                     
Skeda Skola År 2  Skeda Skola            2:12.32   
  Elin Hahn  1900      30.33        30.33   
  Ida Ahlgren  1900      33.54        1:03.87   
  Linus Snejde  1900      36.92        1:40.79   
  Elliot Swärm  1900      31.53        2:12.32   
                     
Ånestadsskolan År 2  Ånestadsskolan            2:22.99   
  Linnea Carlsson  1900      43.17        43.17   
  Maria Karanis  1900      40.62        1:23.79   
  Melvin Lindblom  1900      24.22        1:48.01   
  Tova Kihlberg  1900      34.98        2:22.99   
                     
Malmslättskolan År 2 Lag 1  Malmslättskolan            2:23.30   
  Viktor Söderström  1900      34.35        34.35   
  Ebba Jönsson  1900      51.13        1:25.48   
  Ida Lindberg  1900      30.12        1:55.60   
  Ellen Almen  1900      27.70        2:23.30   
                     
Björnkärrskolan 2B  Björnkärrsskolan            2:07.35  EXTRA 
  Anna Hilding  1900      27.72        27.72   
  Lotta Gustafsson  1900      30.62        58.34   
  Emil Niknam Gabullu  1900      39.40        1:37.74   
  Sofia Hellander  1900      29.61        2:07.35   
                     
Ekängsskolan Klass 2A  Ekängsskolan            1:50.91  EXTRA 
  Axel Holmberger  1900      21.65        21.65   
  Olivia Norén  1900      36.38        58.03   
  Emil Sandberg  1900      30.00        1:28.03   
  Hanna Oehm  1900      22.88        1:50.91   
                     
Malmslättskolan År 2 Lag 2  Malmslättskolan            2:35.41  EXTRA 
  Erik von Mecklenburg  1900      35.80        35.80   
  Elin Warnqvist  1900      33.18        1:08.98   
  Freja Nordfelth  1900      40.42        1:49.40   
  Samuel Byström  1900      46.01        2:35.41   
                     
                     
 
Gren 6, 4X25m Klass 3, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ekängsskolan 3A  Ekängsskolan            1:26.81   
  Fredrik Höglund  1900      18.10        18.10   
  Ingrid Larsson  1900      31.47        49.57   
  Arvid Blom  1900      18.40        1:07.97   
  Ellen Arnell  1900      18.84        1:26.81   
                     
Änggårdsskolan 3B  Änggårdsskolan            1:33.74   
  Casper Axén  1900      20.89        20.89   
  Moa Blomqvist  1900      26.45        47.34   
  William Kellman  1900      24.07        1:11.41   
  Philip Palmborg  1900      22.33        1:33.74   
                     
Ekängsskolan 3C  Ekängsskolan            1:36.26   
  Elsa Björnholm  1900      26.14        26.14   
  Alfons Brandt  1900      24.69        50.83   
  Linnea Lundbom  1900      21.50        1:12.33   
  Alicia Rehnberg  1900      23.93        1:36.26   
                     
Ljungsbroskolan År 3 Lag 1  Ljungsbroskolan            1:49.12   
  Justin Rineholm  1900      19.48        19.48   
  Fadime Al-Moussawi  1900      38.83        58.31   
  Noah Ljungmark  1900      33.31        1:31.62   
  Hugo Larsson  1900      17.50        1:49.12   
                     
Ekängsskolan Klass 3B Lag 1  Ekängsskolan            1:52.24   
  Henny Paläng  1900      22.09        22.09   
  Alexander Barkehed  1900      49.24        1:11.33   
  Noor Bader  1900      22.43        1:33.76   
  Cedrik Bjurström  1900      18.48        1:52.24   
                     
Lillgårdsskolan År 3  Lillgårdsskolan            2:03.58   
  Elsa Ekman  1900      32.56        32.56   
  Mira Jern  1900      37.66        1:10.22   
  Vanja Andersson  1900      27.00        1:37.22   
  Sture Adolfsson  1900      26.36        2:03.58   
                     
                     
 
Gren 6, 4X25m Klass 3, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ekängsskolan 3A  Ekängsskolan            1:27.76   
  Fredrik Höglund  1900      17.54        17.54   
  Ingrid Larsson  1900      31.15        48.69   
  Arvid Blom  1900      19.33        1:08.02   
  Ellen Arnell  1900      19.74        1:27.76   
                     
Änggårdsskolan 3B  Änggårdsskolan            1:31.94   
  Casper Axén  1900      21.55        21.55   
  Moa Blomqvist  1900      24.34        45.89   
  William Kellman  1900      23.42        1:09.31   
  Philip Palmborg  1900      22.63        1:31.94   
                     
Ekängsskolan 3C  Ekängsskolan            1:35.81   
  Elsa Björnholm  1900      26.74        26.74   
  Alfons Brandt  1900      23.57        50.31   
  Linnea Lundbom  1900      22.02        1:12.33   
  Alicia Rehnberg  1900      23.48        1:35.81   
                     
Ljungsbroskolan År 3 Lag 1  Ljungsbroskolan            1:49.94   
  Justin Rineholm  1900      18.94        18.94   
  Fadime Al-Moussawi  1900      37.56        56.50   
  Noah Ljungmark  1900      35.50        1:32.00   
  Hugo Larsson  1900      17.94        1:49.94   
                     
Ekängsskolan Klass 3B Lag 1  Ekängsskolan            1:50.76   
  Henny Paläng  1900      20.66        20.66   
  Alexander Barkehed  1900      49.15        1:09.81   
  Noor Bader  1900      22.70        1:32.51   
  Cedrik Bjurström  1900      18.25        1:50.76   
                     
Lillgårdsskolan År 3  Lillgårdsskolan            2:02.00   
  Elsa Ekman  1900      33.93        33.93   
  Mira Jern  1900      36.69        1:10.62   
  Vanja Andersson  1900      26.46        1:37.08   
  Sture Adolfsson  1900      24.92        2:02.00   
                     
Björnkärrskolan 3B  Björnkärrsskolan            2:04.66   
  Ella Lind  1900      35.22        35.22   
  Simon Elingstam  1900      34.44        1:09.66   
  Alicia Sliwa  1900      37.67        1:47.33   
  Simon Axelsson  1900      17.33        2:04.66   
                     
Vist Skola 3A  Vist Skola            2:10.33   
  Alwa Merenius  1900      30.48        30.48   
  Julia Holm  1900      34.41        1:04.89   
  Linnea Bauman  1900      24.74        1:29.63   
  Carl Wilhelmsson  1900      40.70        2:10.33   
                     
Skeda Skola 3A  Skeda Skola            2:12.27   
  Rasmus Malmsten  1900      33.35        33.35   
  Fanny Jonsson  1900      36.11        1:09.46   
  Arvid Eng  1900      37.16        1:46.62   
  Astrid Ahlgren  1900      25.65        2:12.27   
                     
10  Ekängsskolan Klass 3B Lag 2  Ekängsskolan            2:28.29   
  Leticia Svensson  1900      39.95        39.95   
  Oskar Nolberger  1900      45.73        1:25.68   
  Emil Kankare  1900      26.40        1:52.08   
  Selma Gustafsson  1900      36.21        2:28.29   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  14:14