Resultat Per distrikt Småland - Officiell 
 
  Tävling  Östsvenska Mästerskapet DM    Utskriftsdatum  04 november 2012   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2012         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            1:46.18   
  Axel Pettersson  1995      26.50        26.50   
  Toni Galic  1989      29.32        55.82   
  Viktor Rochowiak  1993      26.68        1:22.50   
  Klas Wiréhn  1985      23.68        1:46.18   
                     
Växjö SS Herrar  Växjö Simsällskap            1:50.06   
  Oskar Davidsson  1993      27.59        27.59   
  Martin Harlenbäck  1983      31.74        59.33   
  Rickard Stenow  1993      27.21        1:26.54   
  Martin Dahlberg  1992      23.52        1:50.06   
                     
Jönköping Herrar 2  Jönköpings Simsällskap            1:50.12   
  Anton Andersson  1993      27.87        27.87   
  Kevin Thorvaldsson  1995      30.43        58.30   
  Daniel Forndal  1997      27.82        1:26.12   
  Christoffer Arvidsson  1989      24.00        1:50.12   
                     
Nässjö Herrar Lag 1  Nässjö SLS            1:52.47   
  Viktor Myrlander  1993      30.42        30.42   
  Erik Johansson  1994      30.14        1:00.56   
  Marcus Johansson  1995      26.62        1:27.18   
  Joacim Castenson  1995      25.29        1:52.47   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 1  Kalmar Simsällskap            1:52.64   
  John Classon  1995      27.99        27.99   
  Robin Fröstberg  1996      32.75        1:00.74   
  Arvid Salomonsson  1995      26.45        1:27.19   
  Martin Åsenius  1994      25.45        1:52.64   
                     
Anderstorp Herrar [1997]  1997  Anderstorps Simsällskap            1:57.10   
  Markus Malm  1997      30.61        30.61   
  Alexander Bogesten  1997      32.67        1:03.28   
  Henry Kerman  1997      27.24        1:30.52   
  Gustaf Mild  1997      26.58        1:57.10   
                     
Nässjö Herrar Lag 2  Nässjö SLS            1:58.06   
  William Myrlander  1997      31.35        31.35   
  Alfred Roos  1996      33.32        1:04.67   
  Kim Myrlander  1991      28.52        1:33.19   
  Martin Magnusson  1994      24.87        1:58.06   
                     
Nässjö Herrar Lag 3  Nässjö SLS            2:10.04   
  Jonathan Myrlander      36.30        36.30   
  Joakim Enell  1993      36.59        1:12.89   
  Victor Johansson  1998      27.94        1:40.83   
  Andreas Fransson  1998      29.21        2:10.04   
                     
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    30.39  1:02.52  1:34.81    2:07.17   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    30.62  1:03.41  1:37.22    2:10.50   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap    30.62  1:04.12  1:37.69    2:10.67   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    30.70  1:03.92  1:37.41    2:12.20   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    30.80  1:04.78  1:39.30    2:13.21   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    31.42  1:05.41  1:40.07    2:13.99   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    30.99  1:04.61  1:39.37    2:14.47   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    31.28  1:05.10  1:40.37    2:16.55   
Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    31.73  1:06.04  1:42.47    2:19.62   
10  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    31.97  1:08.60  1:46.47    2:23.65   
11  Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    33.01  1:10.41  1:48.73    2:26.05   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:06.01  2:19.48  3:40.74    4:46.37   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    1:06.77  2:21.61  3:48.23    4:55.88   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    1:05.90  2:22.93  3:51.71    5:01.20   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    1:08.12  2:27.26  3:52.73    5:01.57   
Marcus Johansson  1995  Nässjö SLS    1:04.24  2:24.84  3:52.56    5:03.96   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    1:06.92  2:27.55  3:58.83    5:10.71   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Beatrice Andersson  1989  Jönköpings Simsällskap    30.63        1:05.06   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap    30.26        1:06.90   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    29.71        1:07.19   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    31.55        1:08.07   
Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap    31.91        1:09.50   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    33.51        1:09.61   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    31.58        1:09.74   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    31.88        1:10.56   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    34.52        1:10.89   
10  Elin Kvarnemar  1995  Växjö Simsällskap    33.40        1:11.70   
11  Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap    33.46        1:12.41   
12  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap    33.29        1:12.71   
13  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    33.63        1:12.90   
14  Linnea Waldemarsson  1996  Värnamo Simsällskap    34.54        1:14.82   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    25.64        53.15   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    25.87        53.27   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    25.75        53.42   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    26.48        54.39   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap    26.39        54.70   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap    25.45        55.22   
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    27.11        55.60   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    26.77        55.64   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    27.26        56.61   
10  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap    27.41        56.77   
11  Kim Myrlander  1991  Nässjö SLS    27.41        57.26   
12  Joacim Castenson  1995  Nässjö SLS    27.23        57.43   
13  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    27.32        57.51   
14  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    27.79        57.65   
15  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    28.69        58.80   
16  Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    27.84        59.11   
17  Adam Koponen  1999  Hultsfreds Simsällskap    28.56        59.14   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.13        1:04.12   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    31.75        1:05.43   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap    32.36        1:05.50   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    32.63        1:06.70   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    32.74        1:06.71   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    33.15        1:07.94   
Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap    33.43        1:08.69   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    33.13        1:08.89   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    33.88        1:09.07   
10  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    33.94        1:10.38   
11  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    35.15        1:13.15   
12  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    35.86        1:13.23   
13  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    35.84        1:13.58   
14  Erika Åkesson  2000  Nässjö SLS    35.86        1:14.47   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Kevin Thorvaldsson  1995  Jönköpings Simsällskap    31.31        1:06.36   
Toni Galic  1989  Jönköpings Simsällskap    31.48        1:06.76   
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    31.76        1:07.07   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    31.81        1:07.96   
Christoffer Arvidsson  1989  Jönköpings Simsällskap    30.52        1:08.79   
Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap    32.44        1:09.31   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    33.48        1:10.52   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    33.38        1:10.64   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    33.97        1:11.46   
10  Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    34.16        1:12.48   
11  Martin Harlenbäck  1983  Växjö Simsällskap    34.04        1:12.76   
12  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    34.35        1:12.82   
13  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    34.33        1:13.72   
14  Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    35.48        1:14.73   
15  Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    36.03        1:15.74   
16  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    34.83        1:16.16   
17  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    35.73        1:16.71   
18  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    38.49        1:21.46   
Adam Koponen  1999  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            32.79   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            33.84   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            34.69   
Sara Lind  1991  Växjö Simsällskap            35.04   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap            36.20   
Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS            36.61   
Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap            36.68   
Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap            36.78   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            37.03   
10  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            37.17   
10  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap            37.17   
12  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap            37.72   
13  Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap            37.77   
14  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap            38.12   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap            26.74   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap            27.56   
Martin Harlenbäck  1983  Växjö Simsällskap            27.97   
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap            28.69   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            29.65   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            29.91   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap            30.06   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap            30.50   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            30.60   
10  Victor Johansson  1998  Nässjö SLS            31.09   
11  Adam Koponen  1999  Hultsfreds Simsällskap            31.53   
12  Hampus Kullgren  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            32.14   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    33.71  1:11.85  1:52.08    2:33.90   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    35.09  1:16.70  2:04.31    2:52.86   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    36.07  1:17.84  2:05.81    2:56.41   
Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    35.76  1:18.00  2:07.57    2:58.81   
Emma Johansson  1997  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            1:34.91   
  Klas Wiréhn  1985      24.07        24.07   
  Axel Pettersson  1995      23.07        47.14   
  Christoffer Arvidsson  1989      23.98        1:11.12   
  Viktor Rochowiak  1993      23.79        1:34.91   
                     
Jönköping Herrar 2  Jönköpings Simsällskap            1:37.23   
  Daniel Forndal  1997      25.16        25.16   
  Anton Andersson  1993      23.97        49.13   
  Kevin Thorvaldsson  1995      24.59        1:13.72   
  Toni Galic  1989      23.51        1:37.23   
                     
Växjö SS Herrar  Växjö Simsällskap            1:39.43   
  Martin Dahlberg  1992      24.90        24.90   
  Martin Harlenbäck  1983      23.96        48.86   
  Oskar Davidsson  1993      24.53        1:13.39   
  Rickard Stenow  1993      26.04        1:39.43   
                     
Nässjö Herrar Lag 1  Nässjö SLS            1:40.89   
  Joacim Castenson  1995      26.19        26.19   
  Viktor Myrlander  1993      25.76        51.95   
  Martin Magnusson  1994      25.08        1:17.03   
  Erik Johansson  1994      23.86        1:40.89   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 1  Kalmar Simsällskap            1:42.09   
  John Classon  1995      25.70        25.70   
  Mattias Evaldsson  1997      26.44        52.14   
  Arvid Salomonsson  1995      24.17        1:16.31   
  Martin Åsenius  1994      25.78        1:42.09   
                     
Nässjö Herrar Lag 2  Nässjö SLS            1:44.48   
  Alfred Roos  1996      26.50        26.50   
  William Myrlander  1997      26.54        53.04   
  Kim Myrlander  1991      25.70        1:18.74   
  Marcus Johansson  1995      25.74        1:44.48   
                     
Nässjö Herrar Lag 3  Nässjö SLS            1:53.77   
  Joakim Enell  1993      27.22        27.22   
  Victor Johansson  1998      26.24        53.46   
  Andreas Fransson  1998      29.21        1:22.67   
  Jonathan Myrlander      31.10        1:53.77   
                     
                     
 
Gren 12, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 











 
Jönköping Damer 1  Jönköpings Simsällskap            3:56.00   
  Maria Galic  1995      28.79  59.08      59.08   
  Beatrice Andersson  1989      27.80  58.40      1:57.48   
  Stina Victoria Nordberg  1996      28.95  1:00.81      2:58.29   
  Alma Thormalm  1996      27.51  57.71      3:56.00   
                     
Värnamo SS Damer  1994  Värnamo Simsällskap            4:03.37   
  Fanny Trollstad  1997      29.08  1:00.75      1:00.75   
  Mathilda Gärdesmed  1994      28.94  1:00.95      2:01.70   
  Johanna Pettersson  1996      28.15  58.85      3:00.55   
  Linnea Waldemarsson  1996      29.96  1:02.82      4:03.37   
                     
Växjö SS Damer  Växjö Simsällskap            4:03.48   
  Sara Lind  1991      28.86  1:01.56      1:01.56   
  Madelene Andersson  1991      27.85  59.02      2:00.58   
  Ebba Stillman  1996      29.47  1:01.78      3:02.36   
  Emma Tall  1992      29.28  1:01.12      4:03.48   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 1  Kalmar Simsällskap            4:05.17   
  Josefin Lewton  1997      29.31  1:01.20      1:01.20   
  Linnea Wranå  1998      29.73  1:01.54      2:02.74   
  Issabella Hong  1998      30.02  1:02.03      3:04.77   
  Miranda Arvidsson  1998      28.58  1:00.40      4:05.17   
                     
Nässjö Damer Lag 1  Nässjö SLS            4:13.80   
  Annie Myrlander  1995      29.43  1:01.50      1:01.50   
  Matilda Axelsson  1995      30.80  1:04.96      2:06.46   
  Antonia Prior  1999      31.29  1:05.06      3:11.52   
  Alice Holmberg  1995      29.72  1:02.28      4:13.80   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 2  Kalmar Simsällskap            4:18.51   
  Tilda Lindgren  1997      30.36  1:03.74      1:03.74   
  Isabell Heiding  1996      31.11  1:05.02      2:08.76   
  Klara Ohlson  1997      30.70  1:03.79      3:12.55   
  Ellen Lindeby  1999      31.74  1:05.96      4:18.51   
                     
Nässjö Damer Lag 2  Nässjö SLS            4:25.62   
  Hanna Eriksson  1999      31.46  1:05.68      1:05.68   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      31.43  1:06.55      2:12.23   
  Emma Johansson  1997      31.17  1:05.08      3:17.31   
  Erika Åkesson  2000      32.40  1:08.31      4:25.62   
                     
Nässjö Damer Lag 3  Nässjö SLS            4:45.30   
  Emma Roos  1999      32.95  1:09.70      1:09.70   
  Angelica Stark  1999      32.44  1:09.55      2:19.25   
  Emilia Prior  1901      35.21  1:14.12      3:33.37   
  Adina Eriksson  1999      34.06  1:11.93      4:45.30   
                     
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    1:05.07  2:13.07  3:21.59  4:30.00  17:06.14   
          5:39.22  6:48.27  7:57.11  9:05.50     
          10:15.05  11:24.03  12:33.11  13:42.65     
          14:51.43  16:00.39         
Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    1:07.37  2:19.07  3:31.63  4:44.41  18:29.18   
          5:59.04  7:13.92  8:28.75  9:44.00     
          10:59.93  12:14.84  13:30.33  14:45.93     
          16:01.88  17:16.50         
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    1:07.30  2:21.59  3:38.04  4:55.67  19:57.50   
          6:14.79  7:37.38  8:56.84  10:18.34     
          11:40.51  13:03.62  14:27.27  15:51.13     
          17:13.52  18:35.44         
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Jönköping Damer 1  Jönköpings Simsällskap            1:58.42   
  Maria Galic  1995      30.76        30.76   
  Alma Thormalm  1996      32.66        1:03.42   
  Beatrice Andersson  1989      27.43        1:30.85   
  Stina Victoria Nordberg  1996      27.57        1:58.42   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 1  Kalmar Simsällskap            2:02.28   
  Josefin Lewton  1997      31.88        31.88   
  Tilda Lindgren  1997      32.27        1:04.15   
  Miranda Arvidsson  1998      29.69        1:33.84   
  Linnea Wranå  1998      28.44        2:02.28   
                     
Växjö SS Damer  Växjö Simsällskap            2:02.88   
  Madelene Andersson  1991      31.03        31.03   
  Sara Lind  1991      34.18        1:05.21   
  Ebba Stillman  1996      29.87        1:35.08   
  Emma Tall  1992      27.80        2:02.88   
                     
Värnamo SS Damer  1994  Värnamo Simsällskap            2:03.95   
  Johanna Pettersson  1996      31.25        31.25   
  Lina Colvås  1992      36.23        1:07.48   
  Mathilda Gärdesmed  1994      28.74        1:36.22   
  Fanny Trollstad  1997      27.73        2:03.95   
                     
Nässjö Damer Lag 1  Nässjö SLS            2:07.96   
  Alice Holmberg  1995      31.45        31.45   
  Matilda Axelsson  1995      37.65        1:09.10   
  Emma Johansson  1997      31.16        1:40.26   
  Annie Myrlander  1995      27.70        2:07.96   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 2  Kalmar Simsällskap            2:11.24   
  Issabella Hong  1998      32.68        32.68   
  Isabell Heiding  1996      37.64        1:10.32   
  Sara Rasmussen  1997      31.93        1:42.25   
  Klara Ohlson  1997      28.99        2:11.24   
                     
Nässjö Damer Lag 2  Nässjö SLS            2:18.96   
  Erika Åkesson  2000      33.71        33.71   
  Adina Eriksson  1999      42.11        1:15.82   
  Hanna Eriksson  1999      33.99        1:49.81   
  Antonia Prior  1999      29.15        2:18.96   
                     
Nässjö Damer Lag 3  Nässjö SLS            2:28.13   
  Emma Roos  1999      38.41        38.41   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      40.84        1:19.25   
  Angelica Stark  1999      35.63        1:54.88   
  Emilia Prior  1901      33.25        2:28.13   
                     
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    26.76  55.56  1:24.42    1:53.66   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    27.50  56.34  1:26.05    1:55.81   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    27.85  57.31  1:27.40    1:58.77   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    28.23  59.36  1:30.36    1:59.88   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    28.58  59.50  1:30.98    2:01.70   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap    28.25  1:00.15  1:31.77    2:01.72   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.28  1:00.08  1:32.36    2:03.60   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    28.87  1:01.14  1:33.67    2:04.66   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    28.66  1:00.63  1:32.81    2:04.71   
10  Kevin Thorvaldsson  1995  Jönköpings Simsällskap    28.87  1:01.00  1:33.45    2:04.74   
11  Marcus Johansson  1995  Nässjö SLS    28.93  1:00.36  1:32.97    2:05.39   
12  Joacim Castenson  1995  Nässjö SLS    28.38  1:00.18  1:32.86    2:05.79   
13  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    29.13  1:01.12  1:34.17    2:06.11   
14  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.27  1:01.44  1:34.12    2:06.19   
15  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    29.20  1:01.61  1:34.69    2:08.02   
16  Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap    29.48  1:02.34  1:35.40    2:08.20   
17  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap    29.59  1:01.67  1:35.43    2:08.84   
18  Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    29.01  1:01.71  1:35.63    2:10.83   
19  Kim Myrlander  1991  Nässjö SLS    29.16  1:02.34  1:37.04    2:11.39   
20  Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    30.28  1:04.44  1:38.40    2:11.42   
                     
 
Gren 16, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    1:09.92  2:25.90  3:56.71    5:06.19   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:13.51  2:32.99  3:59.37    5:06.28   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:14.33  2:32.57  4:10.02    5:22.21   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:16.61  2:41.52  4:18.27    5:30.48   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    26.72        57.88   
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    28.91        1:00.69   
Martin Harlenbäck  1983  Växjö Simsällskap    27.20        1:01.04   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    29.36        1:02.73   
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    29.07        1:03.10   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    29.65        1:03.57   
Christoffer Arvidsson  1989  Jönköpings Simsällskap    29.51        1:05.17   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    30.99        1:06.06   
Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    31.39        1:06.95   
10  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    31.32        1:07.02   
11  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    31.26        1:07.38   
12  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.89        1:07.43   
13  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS    35.65        1:12.15   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    28.13        58.00   
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    28.49        58.64   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap    28.46        59.67   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap    28.57        59.96   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    29.51        1:00.39   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    29.23        1:01.23   
Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap    29.36        1:01.29   
Elin Kvarnemar  1995  Växjö Simsällskap    29.64        1:01.32   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.49        1:01.49   
10  Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    29.42        1:01.67   
11  Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS    29.93        1:01.75   
12  Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    29.64        1:01.83   
13  Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    29.37        1:01.90   
14  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    30.28        1:02.61   
15  Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap    30.10        1:02.99   
16  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap    31.01        1:03.21   
17  Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap    30.32        1:03.63   
18  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    30.43        1:03.73   
19  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap    30.42        1:03.78   
20  Antonia Prior  1999  Nässjö SLS    30.83        1:03.84   
21  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    30.55        1:04.19   
22  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    31.01        1:04.50   
23  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    30.96        1:05.38   
Linnea Waldemarsson  1996  Värnamo Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    27.35        56.18   
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap    29.14        59.98   
Martin Harlenbäck  1983  Växjö Simsällskap    29.98        1:01.13   
John Classon  1995  Kalmar Simsällskap    29.72        1:01.88   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    31.42        1:04.82   
Filip Grimberg  1998  Hultsfreds Simsällskap    31.88        1:04.87   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    31.78        1:05.05   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    31.48        1:05.20   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    33.10        1:09.48   
10  Joacim Castenson  1995  Nässjö SLS    33.83        1:09.83   
11  Hampus Kullgren  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.57        1:12.26   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    35.84        1:14.21   
Sara Lind  1991  Växjö Simsällskap    36.03        1:16.28   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    35.46        1:16.85   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    37.21        1:18.86   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    38.15        1:19.62   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    37.49        1:19.71   
Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap    37.62        1:20.38   
Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap    38.22        1:20.70   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap    37.84        1:20.72   
10  Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    37.70        1:21.05   
11  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap    37.87        1:22.18   
12  Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap    39.79        1:23.34   
13  Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap    39.03        1:23.68   
14  Matilda Axelsson  1995  Nässjö SLS    39.00        1:23.93   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Toni Galic  1989  Jönköpings Simsällskap            30.12   
Christoffer Arvidsson  1989  Jönköpings Simsällskap            30.17   
Kevin Thorvaldsson  1995  Jönköpings Simsällskap            30.53   
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS            30.90   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            31.46   
Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap            31.46   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap            31.49   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap            32.75   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            33.00   
10  William Myrlander  1997  Nässjö SLS            33.22   
11  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            33.32   
12  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            34.10   
13  Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap            34.64   
14  Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            34.69   
15  Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap            35.06   
                     
 
Gren 22, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            30.81   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap            30.91   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            31.06   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            31.16   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap            31.18   
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap            31.41   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            31.66   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            31.83   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap            31.98   
10  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            32.06   
11  Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            32.48   
12  Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap            32.80   
13  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap            33.58   
14  Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            33.61   
15  Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            33.75   
16  Erika Åkesson  2000  Nässjö SLS            33.99   
17  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            34.07   
18  Ida Sommehed  1995  Gnosjö Simsällskap            34.14   
19  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            34.22   
20  Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap            35.46   
21  Linnea Waldemarsson  1996  Värnamo Simsällskap            35.72   
                     
 
Gren 23, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap    29.87  1:04.66  1:40.00    2:15.71   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    30.71  1:04.84  1:41.34    2:15.94   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.40  1:04.98  1:40.39    2:16.03   
Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    30.41  1:05.59  1:42.98    2:20.11   
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.97  1:05.58  1:43.75    2:23.34   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    31.62  1:08.92  1:49.54    2:29.82   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.02  1:12.78  1:54.97    2:37.93   
                     
 
Gren 24, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m      Tid  Status 











 
Växjö SS Damer  Växjö Simsällskap            8:50.89   
  Madelene Andersson  1991      1:02.58  2:11.42      2:11.42   
  Elin Kvarnemar  1995      1:04.06  2:12.84      4:24.26   
  Lina Johansson  1994      1:03.64  2:13.71      6:37.97   
  Ebba Stillman  1996      1:03.87  2:12.92      8:50.89   
                     
Jönköping Damer 1  Jönköpings Simsällskap            8:56.34   
  Stina Victoria Nordberg  1996      1:05.77  2:15.37      2:15.37   
  Emelia Karlsson  1997      1:07.50  2:22.51      4:37.88   
  Alma Thormalm  1996      1:02.97  2:11.85      6:49.73   
  Maria Galic  1995      1:02.05  2:06.61      8:56.34   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 1  Kalmar Simsällskap            8:56.61   
  Linnea Wranå  1998      1:06.08  2:17.02      2:17.02   
  Miranda Arvidsson  1998      1:03.65  2:11.49      4:28.51   
  Issabella Hong  1998      1:04.98  2:14.31      6:42.82   
  Josefin Lewton  1997      1:05.39  2:13.79      8:56.61   
                     
Värnamo SS Damer  1994  Värnamo Simsällskap            9:19.70   
  Kajsa Bengtsson  1999      1:11.69  2:31.03      2:31.03   
  Fanny Trollstad  1997      1:03.29  2:11.57      4:42.60   
  Linnea Waldemarsson  1996      1:09.64  2:24.57      7:07.17   
  Johanna Pettersson  1996      1:03.98  2:12.53      9:19.70   
                     
Nässjö Damer Lag 1  Nässjö SLS            9:24.95   
  Annie Myrlander  1995      1:06.05  2:15.69      2:15.69   
  Emma Johansson  1997      1:12.62  2:25.63      4:41.32   
  Antonia Prior  1999      1:08.05  2:21.05      7:02.37   
  Hanna Eriksson  1999      1:07.94  2:22.58      9:24.95   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 2  Kalmar Simsällskap            9:26.38   
  Klara Ohlson  1997      1:06.80  2:16.56      2:16.56   
  Tilda Lindgren  1997      1:11.21  2:25.15      4:41.71   
  Isabell Heiding  1996      1:06.81  2:19.43      7:01.14   
  Ellen Lindeby  1999      1:10.40  2:25.24      9:26.38   
                     
Nässjö Damer Lag 2  Nässjö SLS            9:50.23   
  Alice Holmberg  1995      1:08.72  2:21.22      2:21.22   
  Matilda Axelsson  1995      1:11.87  2:27.55      4:48.77   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      1:10.54  2:27.92      7:16.69   
  Angelica Stark  1999      1:15.14  2:33.54      9:50.23   
                     
Nässjö Damer Lag 3  Nässjö SLS            10:41.48   
  Emma Roos  1999      1:16.67  2:37.46      2:37.46   
  Erika Åkesson  2000      1:15.35  2:37.02      5:14.48   
  Adina Eriksson  1999      1:20.63  2:43.34      7:57.82   
  Emilia Prior  1901      1:18.50  2:43.66      10:41.48   
                     
                     
 
Gren 25, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 











 
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            3:28.55   
  Axel Pettersson  1995      25.68  52.61      52.61   
  Toni Galic  1989      24.72  51.86      1:44.47   
  Anton Andersson  1993      24.48  51.48      2:35.95   
  Daniel Forndal  1997      24.89  52.60      3:28.55   
                     
Växjö SS Herrar  Växjö Simsällskap            3:40.18   
  Martin Harlenbäck  1983      26.20  53.98      53.98   
  Martin Dahlberg  1992      25.05  53.61      1:47.59   
  Oskar Davidsson  1993      25.36  54.40      2:41.99   
  Rickard Stenow  1993      27.48  58.19      3:40.18   
                     
Jönköping Herrar 2  Jönköpings Simsällskap            3:40.53   
  Klas Wiréhn  1985      25.93  53.74      53.74   
  Kevin Thorvaldsson  1995      26.33  55.54      1:49.28   
  Christoffer Arvidsson  1989      25.88  56.14      2:45.42   
  Viktor Rochowiak  1993      26.20  55.11      3:40.53   
                     
Nässjö Herrar Lag 1  Nässjö SLS            3:44.24   
  Erik Johansson  1994      26.32  54.72      54.72   
  Martin Magnusson  1994      26.80  55.63      1:50.35   
  Kim Myrlander  1991      27.40  56.99      2:47.34   
  Joacim Castenson  1995      26.72  56.90      3:44.24   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 1  Kalmar Simsällskap            3:46.85   
  John Classon  1995      27.04  57.82      57.82   
  Mattias Evaldsson  1997      27.64  58.51      1:56.33   
  Arvid Salomonsson  1995      25.86  53.92      2:50.25   
  Martin Åsenius  1994      26.55  56.60      3:46.85   
                     
Nässjö Herrar Lag 2  Nässjö SLS            3:48.87   
  Alfred Roos  1996      28.09  58.78      58.78   
  Viktor Myrlander  1993      26.41  56.00      1:54.78   
  Marcus Johansson  1995      26.88  56.91      2:51.69   
  Victor Johansson  1998      27.17  57.18      3:48.87   
                     
Anderstorp Herrar [1997]  1997  Anderstorps Simsällskap            3:52.81   
  Henry Kerman  1997      27.68  57.26      57.26   
  Alexander Bogesten  1997      29.09  1:00.49      1:57.75   
  Markus Malm  1997      26.66  57.45      2:55.20   
  Gustaf Mild  1997      27.29  57.61      3:52.81   
                     
Nässjö Herrar Lag 3  Nässjö SLS            4:18.09   
  William Myrlander  1997      28.16  1:00.30      1:00.30   
  Joakim Enell  1993      28.48  1:01.08      2:01.38   
  Andreas Fransson  1998      31.08  1:06.87      3:08.25   
  Jonathan Myrlander      32.72  1:09.84      4:18.09   
                     
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Martin Harlenbäck  1983  Växjö Simsällskap    26.98        57.10   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    28.27        59.95   
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    28.50        1:00.37   
Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap    28.23        1:00.40   
Marcus Johansson  1995  Nässjö SLS    28.28        1:00.97   
Robin Mårtensson  1991  Växjö Simsällskap    28.25        1:01.53   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    28.98        1:01.59   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    29.21        1:02.44   
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap    28.34        1:02.50   
10  Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    28.81        1:02.52   
11  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    28.76        1:02.82   
12  Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    30.23        1:03.29   
13  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    29.78        1:03.46   
14  Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap    29.91        1:04.10   
15  Kim Myrlander  1991  Nässjö SLS    30.08        1:05.83   
16  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    31.68        1:10.26   
17  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.44        1:11.11   
18  Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    32.16        1:11.64   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    32.76  1:08.19  1:44.12    2:20.53   
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    34.01  1:09.50  1:45.72    2:21.89   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    33.55  1:09.99  1:47.17    2:24.71   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap    34.29  1:11.27  1:47.90    2:24.71   
Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap    34.43  1:11.32  1:49.65    2:27.55   
Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    34.53  1:11.91  1:50.16    2:28.07   
Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    33.93  1:11.52  1:50.03    2:28.13   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap    34.84  1:12.86  1:52.21    2:29.89   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    35.13  1:12.86  1:52.06    2:31.02   
10  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    35.06  1:13.21  1:52.74    2:31.20   
11  Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    35.26  1:13.66  1:13.74    2:31.74   
12  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap    35.99  1:15.11  1:55.03    2:35.08   
13  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    37.44  1:16.93  1:56.98    2:36.25   
14  Erika Åkesson  2000  Nässjö SLS    37.79  1:19.23  2:03.21    2:44.74   
                     
 
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Thorvaldsson  1995  Jönköpings Simsällskap    32.14  1:08.71  1:46.29    2:24.87   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.42  1:10.38  1:48.79    2:28.04   
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    33.45  1:12.86  1:52.90    2:30.61   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    34.93  1:12.93  1:52.51    2:33.69   
Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap    35.04  1:14.11  1:54.26    2:34.45   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    34.75  1:13.87  1:54.53    2:34.70   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    34.66  1:14.85  1:55.36    2:35.73   
Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap    34.60  1:14.70  1:56.32    2:39.77   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    35.72  1:16.16  1:59.23    2:42.70   
10  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS    37.27  1:20.54  2:04.78    2:48.54   
11  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    37.47  1:21.95  2:08.45    2:52.19   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Beatrice Andersson  1989  Jönköpings Simsällskap            28.36   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            28.61   
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            28.78   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap            28.87   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            28.92   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            29.82   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap            29.83   
Sara Lind  1991  Växjö Simsällskap            29.89   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap            30.30   
10  Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            30.31   
11  Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap            30.46   
12  Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            30.82   
13  Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            31.22   
14  Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap            31.42   
15  Emma Johansson  1997  Nässjö SLS            31.73   
16  Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap            31.89   
17  Sally Goodwin  1994  Kalmar Simsällskap            32.00   
18  Linnea Waldemarsson  1996  Värnamo Simsällskap            32.17   
19  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            32.19   
20  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap            32.45   
21  Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            32.55   
22  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap            32.63   
23  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap            32.84   
24  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap            32.88   
25  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap            33.09   
                     
 
Gren 30, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap            23.95   
Klas Wiréhn  1985  Jönköpings Simsällskap            24.24   
Toni Galic  1989  Jönköpings Simsällskap            24.25   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap            24.51   
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap            24.72   
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS            24.79   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap            24.87   
Christoffer Arvidsson  1989  Jönköpings Simsällskap            24.98   
Robin Mårtensson  1991  Växjö Simsällskap            25.06   
10  Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS            25.16   
11  Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap            25.38   
12  Kim Myrlander  1991  Nässjö SLS            25.95   
13  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap            26.17   
14  Marcus Johansson  1995  Nässjö SLS            26.42   
15  Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap            26.49   
15  Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            26.49   
17  Joacim Castenson  1995  Nässjö SLS            26.73   
18  Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap            26.76   
19  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            26.82   
20  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            27.01   
21  Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap            27.12   
22  Joakim Enell  1993  Nässjö SLS            27.31   
Kevin Thorvaldsson  1995  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap    30.50  1:07.03  1:49.55    2:22.89   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    31.70  1:08.48  1:53.15    2:27.29   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    31.91  1:11.78  1:54.13    2:27.90   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    33.40  1:12.15  1:54.27    2:27.93   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    30.65  1:09.44  1:53.02    2:28.15   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    32.10  1:12.86  1:57.61    2:32.66   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    33.79  1:13.88  1:59.57    2:34.13   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    32.86  1:12.93  2:00.01    2:35.32   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    33.97  1:14.05  1:57.43    2:36.23   
10  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    34.57  1:14.27  2:04.07    2:41.78   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:00.80  2:05.18  3:12.57    4:21.87   
Victor Johansson  1998  Nässjö SLS    1:03.79  2:11.38  3:19.02    4:23.66   
Martin Magnusson  1994  Nässjö SLS    1:03.22  2:12.90  3:25.10    4:37.50   
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Jönköping Damer 1  Jönköpings Simsällskap            1:47.56   
  Beatrice Andersson  1989      27.01        27.01   
  Maria Galic  1995      26.71        53.72   
  Stina Victoria Nordberg  1996      28.05        1:21.77   
  Alma Thormalm  1996      25.79        1:47.56   
                     
Växjö SS Damer  Växjö Simsällskap            1:51.15   
  Sara Lind  1991      27.74        27.74   
  Madelene Andersson  1991      26.95        54.69   
  Ebba Stillman  1996      28.46        1:23.15   
  Emma Tall  1992      28.00        1:51.15   
                     
Värnamo SS Damer  1994  Värnamo Simsällskap            1:51.96   
  Fanny Trollstad  1997      28.36        28.36   
  Mathilda Gärdesmed  1994      27.89        56.25   
  Johanna Pettersson  1996      27.48        1:23.73   
  Linnea Waldemarsson  1996      28.23        1:51.96   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 1  Kalmar Simsällskap            1:52.26   
  Miranda Arvidsson  1998      27.90        27.90   
  Isabell Heiding  1996      28.45        56.35   
  Klara Ohlson  1997      28.52        1:24.87   
  Josefin Lewton  1997      27.39        1:52.26   
                     
Nässjö Damer Lag 1  Nässjö SLS            1:52.77   
  Alice Holmberg  1995      28.00        28.00   
  Antonia Prior  1999      28.51        56.51   
  Annie Myrlander  1995      27.63        1:24.14   
  Hanna Eriksson  1999      28.63        1:52.77   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 2  Kalmar Simsällskap            1:56.50   
  Linnea Wranå  1998      28.82        28.82   
  Issabella Hong  1998      28.94        57.76   
  Tilda Lindgren  1997      28.83        1:26.59   
  Ellen Lindeby  1999      29.91        1:56.50   
                     
Nässjö Damer Lag 2  Nässjö SLS            2:04.58   
  Emma Johansson  1997      29.16        29.16   
  Angelica Stark  1999      31.08        1:00.24   
  Adina Eriksson  1999      31.44        1:31.68   
  Emilia Prior  1901      32.90        2:04.58   
                     
                     
 
Gren 34, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m      Tid  Status 











 
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            7:52.38   
  Axel Pettersson  1995      54.70  1:56.01      1:56.01   
  Anton Andersson  1993      54.37  1:53.94      3:49.95   
  Daniel Forndal  1997      55.92  1:57.68      5:47.63   
  David Larsson  1996      59.49  2:04.75      7:52.38   
                     
Nässjö Herrar Lag 1  Nässjö SLS            8:16.67   
  Marcus Johansson  1995      1:00.52  2:05.94      2:05.94   
  Victor Johansson  1998      1:00.19  2:04.86      4:10.80   
  Viktor Myrlander  1993      59.24  2:04.99      6:15.79   
  Erik Johansson  1994      57.52  2:00.88      8:16.67   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 1  Kalmar Simsällskap            8:32.57   
  Arvid Salomonsson  1995      58.25  1:59.46      1:59.46   
  Robin Fröstberg  1996      1:03.89  2:15.42      4:14.88   
  Mattias Evaldsson  1997      1:02.14  2:11.22      6:26.10   
  Martin Åsenius  1994      59.78  2:06.47      8:32.57   
                     
Anderstorp Herrar [1997]  1997  Anderstorps Simsällskap            8:37.82   
  Henry Kerman  1997      1:04.51  2:14.40      2:14.40   
  Alexander Bogesten  1997      1:05.22  2:14.24      4:28.64   
  Gustaf Mild  1997      59.20  2:07.53      6:36.17   
  Markus Malm  1997      57.12  2:01.65      8:37.82   
                     
Nässjö Herrar Lag 3  Nässjö SLS            8:54.38   
  Martin Magnusson  1994      1:00.31  2:06.02      2:06.02   
  William Myrlander  1997      1:03.12  2:12.82      4:18.84   
  Joakim Enell  1993      1:01.71  2:08.27      6:27.11   
  Jonathan Myrlander      1:10.62  2:27.27      8:54.38   
                     
Nässjö Herrar Lag 2  Nässjö SLS            8:55.56   
  Joacim Castenson  1995      59.07  2:03.86      2:03.86   
  Kim Myrlander  1991      1:04.37  2:12.00      4:15.86   
  Alfred Roos  1996      1:05.32  2:12.94      6:28.80   
  Andreas Fransson  1998      1:08.85  2:26.76      8:55.56   
                     
Växjö SS Herrar  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 35, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:05.57  2:15.67  3:27.10  4:39.12  9:24.89   
          5:50.98  7:02.66  8:14.53       
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    1:08.95  2:23.88  3:39.10  4:54.03  9:51.76   
          6:09.09  7:24.02  8:38.75       
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:10.82  2:28.24  3:45.34  5:01.99  10:01.75   
          6:17.63  7:34.10  8:49.55       
                     
 
Gren 36, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 











 
Beatrice Andersson  1989  Jönköpings Simsällskap    29.39        1:02.36   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap    29.81        1:04.23   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap    29.75        1:04.31   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap    29.66        1:04.32   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap    30.75        1:06.40   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    30.95        1:07.09   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    31.66        1:07.19   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    31.77        1:07.44   
Sara Lind  1991  Växjö Simsällskap    31.39        1:07.49   
10  Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    32.42        1:09.87   
11  Emma Johansson  1997  Nässjö SLS    32.75        1:10.37   
12  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap    33.18        1:10.82   
13  Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    33.60        1:11.10   
14  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    33.62        1:11.58   
15  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap    33.37        1:12.23   
16  Sofia Adolfsson  1994  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    33.46        1:12.71   
17  Linnea Waldemarsson  1996  Värnamo Simsällskap    34.37        1:14.85   
18  Sally Goodwin  1994  Kalmar Simsällskap    34.97        1:15.45   
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Davidsson  1993  Växjö Simsällskap    30.17  1:02.81  1:36.50    2:09.90   
Martin Harlenbäck  1983  Växjö Simsällskap    31.19  1:04.36  1:37.77    2:10.78   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    31.43  1:04.46  1:38.35    2:12.11   
David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    31.93  1:06.36  1:42.30    2:17.39   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    32.34  1:08.25  1:44.68    2:20.62   
Mattias Evaldsson  1997  Kalmar Simsällskap    33.06  1:08.68  1:45.91    2:22.34   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    32.66  1:09.19  1:46.76    2:22.77   
Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap    32.36  1:08.44  1:46.10    2:23.55   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    33.30  1:10.05  1:48.47    2:26.21   
10  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    33.45  1:09.99  1:49.27    2:27.19   
11  Joacim Castenson  1995  Nässjö SLS    35.27  1:13.53  1:53.10    2:31.84   
                     
 
Gren 38, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap    37.93  1:19.13  2:01.20    2:42.04   
Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    36.65  1:19.03  2:02.46    2:46.03   
Victoria Johnsson  1994  Jönköpings Simsällskap    38.61  1:21.93  2:07.02    2:52.83   
Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap    40.18  1:25.47  2:11.35    2:58.28   
Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap    41.01  1:26.45  2:13.24    2:59.88   
Tove Möller  1994  Växjö Simsällskap    42.04  1:29.49  2:16.99    3:05.32   
                     
 
Gren 39, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Martin Harlenbäck  1983  Växjö Simsällskap            26.37   
Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap            26.95   
Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap            27.17   
Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap            27.18   
Robin Mårtensson  1991  Växjö Simsällskap            27.21   
Erik Falk  1991  Anderstorps Simsällskap            27.26   
Marcus Johansson  1995  Nässjö SLS            27.34   
Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap            27.65   
Christoffer Arvidsson  1989  Jönköpings Simsällskap            27.77   
10  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            28.05   
11  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap            28.38   
12  Victor Johansson  1998  Nässjö SLS            28.66   
13  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            28.83   
14  Martin Åsenius  1994  Kalmar Simsällskap            28.87   
15  Erik Nicklasson  1998  Oskarshamns Simsällskap            28.91   
16  Kim Myrlander  1991  Nässjö SLS            28.97   
17  Tobias Lidbacken  1991  Anderstorps Simsällskap            29.12   
18  Gergö Nagy  1995  Ljungby Simsällskap            29.49   
19  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap            30.42   
20  Alexander Bogesten  1997  Anderstorps Simsällskap            30.62   
21  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            31.55   
22  Hampus Kullgren  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS            31.70   
                     
 
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 











 
Alma Thormalm  1996  Jönköpings Simsällskap            26.58   
Madelene Andersson  1991  Växjö Simsällskap            27.39   
Klara Thormalm  1998  Hvetlanda Simsällskap            27.44   
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap            27.50   
Alice Holmberg  1995  Nässjö SLS            27.52   
Lina Johansson  1994  Växjö Simsällskap            27.63   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            27.65   
Mathilda Gärdesmed  1994  Värnamo Simsällskap            27.81   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap            27.84   
10  Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            28.08   
11  Sara Lind  1991  Växjö Simsällskap            28.11   
12  Elin Kvarnemar  1995  Växjö Simsällskap            28.20   
13  Johanna Skoglund  1996  Västerviks Simsällskap            28.22   
13  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap            28.22   
15  Emma Tall  1992  Växjö Simsällskap            28.26   
16  Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap            28.52   
17  Linnea Waldemarsson  1996  Värnamo Simsällskap            28.58   
18  Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            28.59   
19  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap            28.73   
20  Isabell Heiding  1996  Kalmar Simsällskap            28.74   
21  Antonia Prior  1999  Nässjö SLS            28.99   
22  Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            29.07   
22  Klara Ohlson  1997  Kalmar Simsällskap            29.07   
24  Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap            29.25   
25  Thilde Palmqvist  1998  Hvetlanda Simsällskap            29.57   
26  Josefin Wahlberg  1995  Västerviks Simsällskap            29.63   
27  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap            30.72   
Lina Colvås  1992  Värnamo Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 41, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Johansson  1994  Nässjö SLS    29.04  1:05.74  1:43.87    2:15.54   
Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    29.64  1:07.09  1:45.15    2:17.85   
Viktor Myrlander  1993  Nässjö SLS    29.52  1:05.70  1:47.39    2:20.47   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    30.65  1:08.16  1:48.51    2:22.54   
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    29.68  1:07.71  1:49.55    2:23.32   
Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap    29.17  1:06.39  1:50.99    2:24.21   
Robin Fröstberg  1996  Kalmar Simsällskap    30.03  1:13.05  1:53.27    2:26.70   
William Myrlander  1997  Nässjö SLS    31.86  1:12.74  1:55.61    2:31.85   
                     
 
Gren 42, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    1:05.96  2:13.21  3:19.58    4:28.44   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:04.67  2:13.87  3:22.80    4:31.22   
Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:06.36  2:18.18  3:33.09    4:44.89   
Issabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    1:09.03  2:22.64  3:35.69    4:46.12   
                     
 
Gren 43, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 











 
Växjö SS Herrar  Växjö Simsällskap            3:56.74   
  Oskar Davidsson  1993      28.62  59.84      59.84   
  Robin Mårtensson  1991      31.18  1:09.22      2:09.06   
  Martin Harlenbäck  1983      26.36  55.59      3:04.65   
  Martin Dahlberg  1992      24.49  52.09      3:56.74   
                     
Jönköping Herrar 1  Jönköpings Simsällskap            3:57.68   
  Anton Andersson  1993      28.20  58.05      58.05   
  Toni Galic  1989      29.65  1:05.10      2:03.15   
  David Larsson  1996      28.52  1:02.27      3:05.42   
  Daniel Forndal  1997      24.75  52.26      3:57.68   
                     
Nässjö Herrar Lag 1  Nässjö SLS            4:09.35   
  Viktor Myrlander  1993      31.13  1:04.67      1:04.67   
  Erik Johansson  1994      31.32  1:07.54      2:12.21   
  Marcus Johansson  1995      28.61  1:02.37      3:14.58   
  Martin Magnusson  1994      25.99  54.77      4:09.35   
                     
Jönköping Herrar 2  Jönköpings Simsällskap            4:10.57   
  Kim Grimberg  1986      30.96  1:04.46      1:04.46   
  Christoffer Arvidsson  1989      29.37  1:07.95      2:12.41   
  Jakob Clemedtson  1996      28.27  1:02.45      3:14.86   
  Viktor Rochowiak  1993      25.15  55.71      4:10.57   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 1  Kalmar Simsällskap            4:13.49   
  Mattias Evaldsson  1997      30.96  1:04.02      1:04.02   
  Robin Fröstberg  1996      33.23  1:11.72      2:15.74   
  Arvid Salomonsson  1995      27.97  1:00.41      3:16.15   
  Martin Åsenius  1994      27.03  57.34      4:13.49   
                     
Anderstorp Herrar [1997]  1997  Anderstorps Simsällskap            4:22.00   
  Markus Malm  1997      33.35  1:10.31      1:10.31   
  Alexander Bogesten  1997      33.05  1:10.90      2:21.21   
  Henry Kerman  1997      28.48  1:02.81      3:24.02   
  Gustaf Mild  1997      27.67  57.98      4:22.00   
                     
Nässjö Herrar Lag 2  Nässjö SLS            4:35.55   
  William Myrlander  1997      33.06  1:08.46      1:08.46   
  Joakim Enell  1993      36.52  1:18.56      2:27.02   
  Victor Johansson  1998      28.76  1:03.00      3:30.02   
  Andreas Fransson  1998      30.40  1:05.53      4:35.55   
                     
Nässjö Herrar Lag 3  Nässjö SLS            DSQ   
                     
                     
 
Gren 44, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 











 
Jönköping Damer 1  Jönköpings Simsällskap            4:21.57   
  Maria Galic  1995      33.44  1:07.65      1:07.65   
  Alma Thormalm  1996      33.58  1:12.30      2:19.95   
  Beatrice Andersson  1989      27.94  1:00.80      3:20.75   
  Stina Victoria Nordberg  1996      28.73  1:00.82      4:21.57   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 1  Kalmar Simsällskap            4:24.09   
  Josefin Lewton  1997      31.36  1:04.84      1:04.84   
  Tilda Lindgren  1997      34.61  1:13.40      2:18.24   
  Miranda Arvidsson  1998      29.66  1:05.14      3:23.38   
  Linnea Wranå  1998      28.83  1:00.71      4:24.09   
                     
Växjö SS Damer  Växjö Simsällskap            4:26.87   
  Madelene Andersson  1991      32.35  1:06.19      1:06.19   
  Sara Lind  1991      35.39  1:15.81      2:22.00   
  Lina Johansson  1994      29.33  1:04.25      3:26.25   
  Elin Kvarnemar  1995      28.55  1:00.62      4:26.87   
                     
Värnamo SS Damer  1994  Värnamo Simsällskap            4:33.99   
  Johanna Pettersson  1996      31.95  1:06.61      1:06.61   
  Kajsa Bengtsson  1999      37.99  1:22.10      2:28.71   
  Mathilda Gärdesmed  1994      29.40  1:04.60      3:33.31   
  Fanny Trollstad  1997      28.40  1:00.68      4:33.99   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 2  Kalmar Simsällskap            4:42.56   
  Issabella Hong  1998      33.41  1:08.56      1:08.56   
  Isabell Heiding  1996      37.63  1:21.26      2:29.82   
  Sara Rasmussen  1997      32.41  1:10.47      3:40.29   
  Klara Ohlson  1997      29.97  1:02.27      4:42.56   
                     
Nässjö Damer Lag 1  Nässjö SLS            4:46.58   
  Alice Holmberg  1995      33.85  1:10.44      1:10.44   
  Emma Johansson  1997      38.00  1:21.98      2:32.42   
  Hanna Eriksson  1999      33.68  1:14.57      3:46.99   
  Annie Myrlander  1995      28.53  59.59      4:46.58   
                     
Nässjö Damer Lag 2  Nässjö SLS            5:05.34   
  Erika Åkesson  2000      35.69  1:14.20      1:14.20   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      41.21  1:28.83      2:43.03   
  Antonia Prior  1999      33.81  1:15.30      3:58.33   
  Emma Roos  1999      31.71  1:07.01      5:05.34   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  04 november 2012 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  16:49