Heatlista 
 
  Tävling  KM 4    Utskriftsdatum  24 november 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  07:55   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2018         
 
 
 
Gren 1, 200m Bröstsim Damer  Finaler (5) 
Beräknad start 08:15 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  Angelica Hietanen  2007  AN5607  LASS    25m   
137  Henny Paläng  2006  AR6806  LASS    25m  4:06.78 
131  Fanny Ivarsson  2007  AF3807  LASS    25m  4:04.11 
134  Emma Persson  2007  AF5807  LASS    25m  3:58.52 
135  Althaea Süsskind  2007  AF7807  LASS    25m  4:03.06 
150  Alicia Rehnberg  2006  BI2206  LASS    25m  4:05.26 
42  Moa Olehag-Fornander  2005    LASS    25m   
162  Esther Mira Nath  2005  BV9605  LASS    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
130  Viola Högberg  2007  AF2807  LASS    25m  3:56.05 
116  Stella Åqvist  2005  AO5805  LASS    25m  3:40.99 
149  Alice Johansson  2005  BM7605  LASS    25m  3:38.00 
118  Ellen Arnell  2006  AI0806  LASS    25m  3:29.21 
127  Darya Abbaspour  2005  BC3405  LASS    25m  3:32.54 
151  Alwa Merenius  2006  BI0206  LASS    25m  3:38.60 
152  Elwira Steinholtz  2004  BX9604  LASS    25m  3:48.98 
156  Emma Liis Eerik  2006  BP5606  LASS    25m  3:56.48 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Maja Arnell  2004  AO8204  LASS    25m  3:25.60 
142  Elsa Björnholm  2006  AX8606  LASS    25m  3:21.53 
100  Elsa Linné  2003  AX4803  LASS    25m  3:14.29 
125  Isabelle Frisk  2004  BN5804  LASS    50m  3:11.89 
101  Sofia Wallin  2005  AE2405  LASS    50m  3:12.54 
128  Frida Holmqvist  2005  BC2405  LASS    25m  3:17.42 
114  Emmy Ericsson  2003  BO8403  LASS    25m  3:24.25 
129  Sofia Holmqvist  2008  AB1408  LASS    25m  3:27.36 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Maria Dehgani  2003  BX0603  LASS    25m  3:08.02 
87  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    25m  3:06.36 
123  Elin Heimdahl  2004  BN5404  LASS    25m  3:04.25 
97  Darja Koutchinskaia  2003  AQ5203  LASS    25m  3:00.77 
79  Olivia Gustafsson  2004  AA8604  LASS    25m  3:02.48 
112  Elin Gustafsson  2005  AO5605  LASS    25m  3:06.32 
85  Hilda Linné  2000  BG1800  LASS    25m  3:07.27 
Alice Almén  2001  AI0801  LASS    25m  3:09.89 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Martina Karlsson  2003  AA9603  LASS    25m  2:54.82 
82  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  2:49.03 
92  Hanna Persson  2004  AF2204  LASS    25m  2:46.46 
84  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  2:39.91 
99  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    25m  2:44.96 
69  Elise Gidlöf  1999  AI8499  LASS    25m  2:46.61 
109  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    25m  2:53.55 
96  Alice Fransson  2004  AF4804  LASS    25m  2:59.16 

 
 
Gren 2, 200m Bröstsim Herrar  Finaler (5) 
Beräknad start 08:36 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
157  Kacper Greczynski  2006  AU1306  LASS    25m   
93  Olle Almén  2003  AH3503  LASS    25m   
164  Arsham Hassani  2007  AQ8507  LASS    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
146  Linus Isaksson  2005  AR4505  LASS    25m   
111  Aria Mokri  2005  AG1105  LASS    25m  4:11.95 
141  Milo Forsberg  2007  AE2307  LASS    25m  4:01.97 
107  Gustav Kardfall  2006  AB0506  LASS    25m  4:02.39 
105  Olof Karlsson  2008  AA0108  LASS    25m  4:17.62 
165  Kian Hassani  2003  BR0303  LASS    25m   
               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Hugo Larsson  2006  AC5706  LASS    25m  3:50.30 
122  Elias Gustafsson  2007  AB8907  LASS    25m  3:40.78 
113  Elvis Ericsson  2005  AG0105  LASS    25m  3:24.63 
155  Kevin Sixtensson  2006  AS6506  LASS    25m  3:18.01 
126  Arvid Blom  2006  AH1506  LASS    25m  3:20.82 
64  Thomas Svensson  1958  AA6158  LASS    25m  3:39.37 
120  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  3:41.12 
143  Simón Perez  2007  AF7507  LASS    25m  3:56.62 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    25m  3:01.99 
76  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  2:59.36 
75  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    25m  2:49.38 
62  Oskar Gannholm-Johansson  1996  AC3196  LASS    25m  2:44.63 
65  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS    25m  2:48.23 
94  Emil Kilander  2004  AC2704  LASS    25m  2:57.71 
140  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  3:01.82 
98  William Barkehed  2003  AH3903  LASS    25m  3:03.08 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
95  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  2:40.13 
74  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    25m  2:36.10 
61  Anton Andersson  1993  AC1593  LASS    25m  2:23.53 
70  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    25m  2:15.84 
72  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS    25m  2:15.87 
86  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  2:30.03 
71  Gustav Henell  1999  AG1399  LASS    25m  2:39.40 
91  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  2:43.94 

 
 
Gren 3, 50m Frisim MC  Finaler (5) 
G: 47, S: 50, B. 55 
 
Beräknad start 08:58 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
15  Alice Garpström  2008    LASS    25m   
58  Elsa Wilhelmsson  2008    LASS    25m   
39  Ludvig Moberg  2008    LASS    25m   
35  Lucas Kindvall  2008    LASS    25m   
169  Wilma Askenteg  2007    LASS    25m   
24  Theo Holm  2008    LASS    25m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
17  Mark Gushchin  2009    LASS    25m   
166  Alice Wernqvist  2008    LASS    25m  1:01.70 
23  Alva Holm  2007    LASS    25m  1:00.13 
60  Linus Zachrisson  2007    LASS    25m  55.79 
46  Gustav Rosén  2010    LASS    25m  59.44 
10  Stefan Domazetovic  2005    LASS    25m  1:01.69 
49  Dania Saleh  2009    LASS    25m  1:02.41 
18  Elma Halak  2007    LASS    25m   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Ida Nordenhem  2007    LASS    25m  55.40 
Theodor Brostedt  2009    LASS    25m  52.12 
Id Ali Abdirahman  2004    LASS    25m  51.79 
26  Simon Högfors  2008    LASS    25m  51.06 
34  Sara Karlsson  2010    LASS    25m  51.48 
51  Linnea Sixtensson  2009    LASS    25m  52.01 
55  Sreyansh Tiwari  2005    LASS    25m  54.58 
52  Julia Starck  2010    LASS    25m  55.68 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Anastasija Domazetovic  2007    LASS    25m  50.31 
170  Teodor Starkenberg  2007    LASS    25m  49.16 
29  Lovisa Järdemar  2008    LASS    25m  48.39 
45  Bianca Rosén  2007    LASS    25m  47.55 
13  Oskar Eskilsson  2008    LASS    25m  47.81 
57  Viktor Viborg  2007    LASS    25m  48.64 
41  Majken Nygren  2010    LASS    25m  49.94 
38  Ture Lilllskogen  2009  AE3309  LASS    25m  50.52 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Elliot Svärm  2007    LASS    25m  47.37 
19  Lukas Hansson  2006    LASS    25m  45.43 
Hugo Danielsson  2007    LASS    25m  43.34 
Nazalin Abdulkarim  2006    LASS    25m  41.11 
167  Alfons Lööke  2007    LASS    25m  42.43 
33  Gustav Karlsson  2008    LASS    25m  43.70 
32  Julia Karlberg  2007    LASS    25m  45.48 
56  Saga Quarles van Ufford  2008    LASS    25m  47.46 

 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Damer  Finaler (8) 
Beräknad start 09:06 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
168  Maja Moscicki  2007    LASS    25m   
25  Alice Holmberg  2007    LASS    25m   
162  Esther Mira Nath  2005  BV9605  LASS    25m   
43  Thea Rineholm  2009  AE5409  LASS    25m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Sofia Hellander  2007    LASS    50m  52.77 
54  Ester Taléus  2007    LASS    25m  51.43 
31  Nellie Johansson Jöngren  2009  AD5609  LASS    25m  49.25 
154  Elin Axelsson  2008  AM2808  LASS    50m  47.07 
14  Isa Gabrielsson  2008  AU4208  LASS    25m  48.06 
Lovisa Comstedt  2009  AI2609  LASS    25m  49.56 
159  Ellen Almén  2007  BF8607  LASS    25m  52.29 
161  Agnes Adell  2006  BG7207  LASS    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Emma Persson  2007  AF5807  LASS    25m  45.79 
152  Elwira Steinholtz  2004  BX9604  LASS    25m  45.05 
129  Sofia Holmqvist  2008  AB1408  LASS    25m  44.18 
151  Alwa Merenius  2006  BI0206  LASS    25m  42.88 
150  Alicia Rehnberg  2006  BI2206  LASS    25m  43.52 
130  Viola Högberg  2007  AF2807  LASS    25m  44.42 
133  Hanna Oehm  2007  AF6807  LASS    25m  45.73 
147  Sigrid Alvehus  2008  AE8808  LASS    25m  46.04 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Henny Paläng  2006  AR6806  LASS    25m  42.11 
131  Fanny Ivarsson  2007  AF3807  LASS    25m  41.99 
101  Sofia Wallin  2005  AE2405  LASS    25m  41.55 
149  Alice Johansson  2005  BM7605  LASS    25m  41.45 
144  Angelica Hietanen  2007  AN5607  LASS    25m  41.50 
142  Elsa Björnholm  2006  AX8606  LASS    25m  41.92 
148  Alice Björnholm  2008  AF6408  LASS    25m  42.10 
125  Isabelle Frisk  2004  BN5804  LASS    25m  42.20 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Ellen Arnell  2006  AI0806  LASS    25m  41.36 
73  Ella Nordanskog  1998  AZ0298  LASS    25m  41.09 
114  Emmy Ericsson  2003  BO8403  LASS    25m  40.00 
99  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    25m  38.64 
127  Darya Abbaspour  2005  BC3405  LASS    25m  38.90 
115  Josefin Klintåker  2006  AF6406  LASS    25m  40.56 
123  Elin Heimdahl  2004  BN5404  LASS    25m  41.25 
116  Stella Åqvist  2005  AO5805  LASS    25m  41.41 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Maria Dehgani  2003  BX0603  LASS    25m  38.20 
100  Elsa Linné  2003  AX4803  LASS    25m  37.52 
77  Martina Karlsson  2003  AA9603  LASS    25m  37.29 
135  Althaea Süsskind  2007  AF7807  LASS    25m  36.85 
156  Emma Liis Eerik  2006  BP5606  LASS    25m  37.18 
Alice Almén  2001  AI0801  LASS    25m  37.31 
92  Hanna Persson  2004  AF2204  LASS    25m  37.65 
103  Maja Arnell  2004  AO8204  LASS    25m  38.34 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Elin Gustafsson  2005  AO5605  LASS    25m  36.00 
110  Andrea Höglund  2005  AO2605  LASS    25m  35.45 
69  Elise Gidlöf  1999  AI8499  LASS    25m  35.02 
79  Olivia Gustafsson  2004  AA8604  LASS    25m  34.18 
97  Darja Koutchinskaia  2003  AQ5203  LASS    25m  34.43 
81  Sandra Mokhtari  2001  AR7801  LASS    25m  35.15 
153  Isabelle Simonsson  2002  BY0602  LASS    25m  35.64 
128  Frida Holmqvist  2005  BC2405  LASS    25m  36.85 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    25m  33.54 
96  Alice Fransson  2004  AF4804  LASS    25m  32.61 
67  Emma Magnusson  1998  AL9698  LASS    25m  32.13 
85  Hilda Linné  2000  BG1800  LASS    25m  29.37 
87  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    25m  31.38 
63  Anette Philipsson  1965  AA3265  LASS    25m  32.51 
82  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  33.26 
84  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  33.90 

 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (6) 
Beräknad start 09:17 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
165  Kian Hassani  2003  BR0303  LASS    25m   
146  Linus Isaksson  2005  AR4505  LASS    25m   
44  Timon Rineholm  2009  AC1109  LASS    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
157  Kacper Greczynski  2006  AU1306  LASS    50m  52.15 
107  Gustav Kardfall  2006  AB0506  LASS    50m  47.83 
160  Ludvig Comstedt  2006  AU4706  LASS    50m  46.84 
37  Adam Lagell  2007  AJ6307  LASS    25m  47.11 
Elis Berntsson  2009  AE5109  LASS    25m  47.99 
163  Viggo Sillén  2007  AQ8307  LASS    25m  54.15 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Aria Mokri  2005  AG1105  LASS    50m  44.74 
141  Milo Forsberg  2007  AE2307  LASS    25m  43.11 
139  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    25m  39.98 
143  Simón Perez  2007  AF7507  LASS    25m  39.75 
120  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  39.77 
155  Kevin Sixtensson  2006  AS6506  LASS    25m  42.42 
122  Elias Gustafsson  2007  AB8907  LASS    25m  43.81 
105  Olof Karlsson  2008  AA0108  LASS    50m  45.23 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
126  Arvid Blom  2006  AH1506  LASS    25m  39.12 
164  Arsham Hassani  2007  AQ8507  LASS    25m  36.59 
86  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    50m  35.37 
93  Olle Almén  2003  AH3503  LASS    25m  34.55 
140  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  34.93 
113  Elvis Ericsson  2005  AG0105  LASS    25m  35.43 
124  Fredrik Höglund  2006  AG3906  LASS    25m  37.82 
117  Hugo Larsson  2006  AC5706  LASS    25m  39.16 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
88  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    50m  34.41 
78  Albin Staaf  2000  AO8700  LASS    25m  33.18 
76  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  31.61 
98  William Barkehed  2003  AH3903  LASS    25m  31.06 
91  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  31.27 
95  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  33.07 
90  Isak Lust  2002  AJ8902  LASS    25m  33.61 
94  Emil Kilander  2004  AC2704  LASS    25m  34.53 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    25m  29.98 
72  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS    25m  29.62 
65  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS    25m  26.52 
61  Anton Andersson  1993  AC1593  LASS    25m  25.57 
62  Oskar Gannholm-Johansson  1996  AC3196  LASS    25m  25.87 
71  Gustav Henell  1999  AG1399  LASS    25m  27.33 
70  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    25m  29.75 
74  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    25m  30.87 

 
 
Gren 6, 25m Bröstsim MC  Finaler (7) 
G: 27, S: 29, B: 32 
 
Beräknad start 09:25 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Alice Almén  2001  AI0801  LASS    25m   
39  Ludvig Moberg  2008    LASS    25m   
59  Hugo Villebeck  2008    LASS    25m   
18  Elma Halak  2007    LASS    25m   
15  Alice Garpström  2008    LASS    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Viktor Viborg  2007    LASS    25m   
17  Mark Gushchin  2009    LASS    25m   
Lovisa Comstedt  2009  AI2609  LASS    25m   
55  Sreyansh Tiwari  2005    LASS    25m   
35  Lucas Kindvall  2008    LASS    25m   
24  Theo Holm  2008    LASS    25m   
14  Isa Gabrielsson  2008  AU4208  LASS    25m   
58  Elsa Wilhelmsson  2008    LASS    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
30  Cassandra Järvikari  2007    LASS    25m  40.06 
49  Dania Saleh  2009    LASS    25m  35.45 
46  Gustav Rosén  2010    LASS    25m  32.73 
51  Linnea Sixtensson  2009    LASS    25m  31.00 
60  Linus Zachrisson  2007    LASS    25m  32.09 
50  Darin Saleh  2007    LASS    25m  32.97 
23  Alva Holm  2007    LASS    25m  35.51 
27  Rebecca Isoz  2008    LASS    25m   

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
52  Julia Starck  2010    LASS    25m  30.38 
167  Alfons Lööke  2007    LASS    25m  29.82 
38  Ture Lilllskogen  2009  AE3309  LASS    25m  29.39 
13  Oskar Eskilsson  2008    LASS    25m  29.22 
32  Julia Karlberg  2007    LASS    25m  29.28 
Theodor Brostedt  2009    LASS    25m  29.59 
166  Alice Wernqvist  2008    LASS    25m  30.19 
21  Vera Helstad  2008    LASS    25m  30.43 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Sara Karlsson  2010    LASS    25m  29.01 
168  Maja Moscicki  2007    LASS    25m  28.26 
10  Stefan Domazetovic  2005    LASS    25m  28.02 
41  Majken Nygren  2010    LASS    25m  27.50 
53  Elliot Svärm  2007    LASS    25m  27.97 
40  Ida Nordenhem  2007    LASS    25m  28.07 
33  Gustav Karlsson  2008    LASS    25m  28.56 
Hugo Danielsson  2007    LASS    25m  29.18 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Ella Gravsjö  2006  AF7406  LASS    25m  27.11 
Anastasija Domazetovic  2007    LASS    25m  26.97 
19  Lukas Hansson  2006    LASS    25m  26.73 
54  Ester Taléus  2007    LASS    25m  26.65 
170  Teodor Starkenberg  2007    LASS    25m  26.71 
43  Thea Rineholm  2009  AE5409  LASS    25m  26.90 
20  Sofia Hellander  2007    LASS    25m  27.00 
29  Lovisa Järdemar  2008    LASS    25m  27.43 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Nazalin Abdulkarim  2006    LASS    25m  25.48 
31  Nellie Johansson Jöngren  2009  AD5609  LASS    25m  24.88 
37  Adam Lagell  2007  AJ6307  LASS    25m  24.55 
169  Wilma Askenteg  2007    LASS    25m  23.07 
25  Alice Holmberg  2007    LASS    25m  24.48 
Elis Berntsson  2009  AE5109  LASS    25m  24.80 
56  Saga Quarles van Ufford  2008    LASS    25m  25.20 
45  Bianca Rosén  2007    LASS    25m  25.67 

 
 
Gren 7, 100m Medley Damer  Finaler (8) 
Beräknad start 09:48 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
162  Esther Mira Nath  2005  BV9605  LASS    25m   
54  Ester Taléus  2007    LASS    25m   
47  Emma Rosenström  2005    LASS    25m   
43  Thea Rineholm  2009  AE5409  LASS    25m   
42  Moa Olehag-Fornander  2005    LASS    25m   
168  Maja Moscicki  2007    LASS    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Ellen Almén  2007  BF8607  LASS    25m  1:55.27 
Lovisa Comstedt  2009  AI2609  LASS    25m  1:50.59 
14  Isa Gabrielsson  2008  AU4208  LASS    25m  1:41.33 
161  Agnes Adell  2006  BG7207  LASS    25m  1:40.18 
152  Elwira Steinholtz  2004  BX9604  LASS    25m  1:40.36 
31  Nellie Johansson Jöngren  2009  AD5609  LASS    25m  1:45.82 
20  Sofia Hellander  2007    LASS    25m  1:51.85 
16  Ella Gravsjö  2006  AF7406  LASS    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
154  Elin Axelsson  2008  AM2808  LASS    25m  1:36.39 
148  Alice Björnholm  2008  AF6408  LASS    25m  1:35.11 
130  Viola Högberg  2007  AF2807  LASS    25m  1:34.16 
142  Elsa Björnholm  2006  AX8606  LASS    25m  1:30.89 
147  Sigrid Alvehus  2008  AE8808  LASS    25m  1:33.80 
133  Hanna Oehm  2007  AF6807  LASS    25m  1:34.27 
150  Alicia Rehnberg  2006  BI2206  LASS    25m  1:35.60 
151  Alwa Merenius  2006  BI0206  LASS    25m  1:38.98 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Henny Paläng  2006  AR6806  LASS    25m  1:29.73 
129  Sofia Holmqvist  2008  AB1408  LASS    25m  1:29.18 
149  Alice Johansson  2005  BM7605  LASS    25m  1:28.61 
118  Ellen Arnell  2006  AI0806  LASS    25m  1:28.44 
115  Josefin Klintåker  2006  AF6406  LASS    25m  1:28.51 
144  Angelica Hietanen  2007  AN5607  LASS    25m  1:29.12 
131  Fanny Ivarsson  2007  AF3807  LASS    25m  1:29.28 
134  Emma Persson  2007  AF5807  LASS    25m  1:29.76 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  Emma Liis Eerik  2006  BP5606  LASS    25m  1:23.83 
127  Darya Abbaspour  2005  BC3405  LASS    25m  1:23.25 
103  Maja Arnell  2004  AO8204  LASS    25m  1:22.14 
123  Elin Heimdahl  2004  BN5404  LASS    25m  1:21.65 
101  Sofia Wallin  2005  AE2405  LASS    25m  1:21.87 
125  Isabelle Frisk  2004  BN5804  LASS    25m  1:22.76 
73  Ella Nordanskog  1998  AZ0298  LASS    25m  1:23.83 
116  Stella Åqvist  2005  AO5805  LASS    25m  1:26.17 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Althaea Süsskind  2007  AF7807  LASS    25m  1:19.42 
128  Frida Holmqvist  2005  BC2405  LASS    25m  1:19.39 
138  Maria Dehgani  2003  BX0603  LASS    25m  1:17.85 
92  Hanna Persson  2004  AF2204  LASS    25m  1:17.07 
89  Helena Gällerdal Högfeldt  1975  AB6575  LASS    25m  1:17.83 
81  Sandra Mokhtari  2001  AR7801  LASS    25m  1:19.14 
153  Isabelle Simonsson  2002  BY0602  LASS    25m  1:19.40 
114  Emmy Ericsson  2003  BO8403  LASS    25m  1:21.33 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Elin Gustafsson  2005  AO5605  LASS    25m  1:16.97 
99  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    25m  1:16.20 
109  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    25m  1:13.52 
82  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  1:12.97 
97  Darja Koutchinskaia  2003  AQ5203  LASS    25m  1:13.10 
110  Andrea Höglund  2005  AO2605  LASS    25m  1:16.03 
77  Martina Karlsson  2003  AA9603  LASS    25m  1:16.57 
100  Elsa Linné  2003  AX4803  LASS    25m  1:16.97 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Olivia Gustafsson  2004  AA8604  LASS    25m  1:12.23 
96  Alice Fransson  2004  AF4804  LASS    25m  1:11.24 
69  Elise Gidlöf  1999  AI8499  LASS    25m  1:10.75 
87  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    25m  1:09.57 
84  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  1:10.38 
85  Hilda Linné  2000  BG1800  LASS    25m  1:10.82 
67  Emma Magnusson  1998  AL9698  LASS    25m  1:11.75 
Alice Almén  2001  AI0801  LASS    25m  1:12.74 

 
 
Gren 8, 100m Medley Herrar  Finaler (6) 
Beräknad start 10:05 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
44  Timon Rineholm  2009  AC1109  LASS    25m   
163  Viggo Sillén  2007  AQ8307  LASS    25m   
157  Kacper Greczynski  2006  AU1306  LASS    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
37  Adam Lagell  2007  AJ6307  LASS    25m  1:52.24 
107  Gustav Kardfall  2006  AB0506  LASS    25m  1:42.31 
105  Olof Karlsson  2008  AA0108  LASS    25m  1:36.12 
160  Ludvig Comstedt  2006  AU4706  LASS    25m  1:40.54 
111  Aria Mokri  2005  AG1105  LASS    25m  1:44.21 
Elis Berntsson  2009  AE5109  LASS    25m  1:56.42 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  Milo Forsberg  2007  AE2307  LASS    25m  1:29.99 
143  Simón Perez  2007  AF7507  LASS    25m  1:28.99 
155  Kevin Sixtensson  2006  AS6506  LASS    25m  1:28.15 
120  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  1:23.82 
139  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    25m  1:26.05 
117  Hugo Larsson  2006  AC5706  LASS    25m  1:28.93 
146  Linus Isaksson  2005  AR4505  LASS    25m  1:29.66 
122  Elias Gustafsson  2007  AB8907  LASS    25m  1:30.62 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
124  Fredrik Höglund  2006  AG3906  LASS    25m  1:22.38 
126  Arvid Blom  2006  AH1506  LASS    25m  1:20.64 
113  Elvis Ericsson  2005  AG0105  LASS    25m  1:15.88 
140  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  1:12.90 
94  Emil Kilander  2004  AC2704  LASS    25m  1:14.78 
93  Olle Almén  2003  AH3503  LASS    25m  1:16.33 
164  Arsham Hassani  2007  AQ8507  LASS    25m  1:21.43 
90  Isak Lust  2002  AJ8902  LASS    25m  1:23.40 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  William Barkehed  2003  AH3903  LASS    25m  1:11.43 
91  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  1:08.44 
165  Kian Hassani  2003  BR0303  LASS    25m  1:07.37 
86  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  1:05.90 
75  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    25m  1:06.14 
76  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  1:08.30 
78  Albin Staaf  2000  AO8700  LASS    25m  1:10.96 
88  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  1:11.79 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    25m  1:02.46 
62  Oskar Gannholm-Johansson  1996  AC3196  LASS    25m  1:00.63 
71  Gustav Henell  1999  AG1399  LASS    25m  58.29 
61  Anton Andersson  1993  AC1593  LASS    25m  54.81 
70  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    25m  56.99 
72  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS    25m  59.19 
65  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS    25m  1:01.30 
95  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  1:03.99 

 
 
Gren 9, 25m Ryggsim MC  Finaler (6) 
G: 25, S: 27, B: 29 
 
Beräknad start 10:18 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
48  Jakub Rusko  2007    LASS    25m   
15  Alice Garpström  2008    LASS    25m   
18  Elma Halak  2007    LASS    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
16  Ella Gravsjö  2006  AF7406  LASS    25m   
17  Mark Gushchin  2009    LASS    25m   
35  Lucas Kindvall  2008    LASS    25m   
55  Sreyansh Tiwari  2005    LASS    25m   
39  Ludvig Moberg  2008    LASS    25m   
26  Simon Högfors  2008    LASS    25m   
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Tilda Emtfors  2007    LASS    25m   
53  Elliot Svärm  2007    LASS    25m  31.27 
23  Alva Holm  2007    LASS    25m  29.60 
10  Stefan Domazetovic  2005    LASS    25m  28.83 
166  Alice Wernqvist  2008    LASS    25m  29.59 
49  Dania Saleh  2009    LASS    25m  30.60 
30  Cassandra Järvikari  2007    LASS    25m  37.17 
24  Theo Holm  2008    LASS    25m   

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Linnea Johansson  2009    LASS    25m  28.05 
27  Rebecca Isoz  2008    LASS    25m  27.54 
56  Saga Quarles van Ufford  2008    LASS    25m  26.73 
52  Julia Starck  2010    LASS    25m  26.53 
41  Majken Nygren  2010    LASS    25m  26.54 
170  Teodor Starkenberg  2007    LASS    25m  27.53 
51  Linnea Sixtensson  2009    LASS    25m  27.88 
46  Gustav Rosén  2010    LASS    25m  28.78 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Anastasija Domazetovic  2007    LASS    25m  26.31 
34  Sara Karlsson  2010    LASS    25m  25.87 
13  Oskar Eskilsson  2008    LASS    25m  25.42 
38  Ture Lilllskogen  2009  AE3309  LASS    25m  24.71 
50  Darin Saleh  2007    LASS    25m  24.90 
60  Linus Zachrisson  2007    LASS    25m  25.44 
21  Vera Helstad  2008    LASS    25m  26.25 
Theodor Brostedt  2009    LASS    25m  26.47 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
169  Wilma Askenteg  2007    LASS    25m  24.08 
45  Bianca Rosén  2007    LASS    25m  23.36 
32  Julia Karlberg  2007    LASS    25m  22.56 
Nazalin Abdulkarim  2006    LASS    25m  22.11 
25  Alice Holmberg  2007    LASS    25m  22.55 
167  Alfons Lööke  2007    LASS    25m  23.16 
Hugo Danielsson  2007    LASS    25m  23.95 
44  Timon Rineholm  2009  AC1109  LASS    25m  24.49 

 
 
Gren 10, 200m Frisim Damer  Finaler (6) 
Beräknad start 10:25 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
162  Esther Mira Nath  2005  BV9605  LASS    25m   
161  Agnes Adell  2006  BG7207  LASS    25m   
130  Viola Högberg  2007  AF2807  LASS    25m   
147  Sigrid Alvehus  2008  AE8808  LASS    25m   
47  Emma Rosenström  2005    LASS    25m   
129  Sofia Holmqvist  2008  AB1408  LASS    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Emma Persson  2007  AF5807  LASS    25m  3:39.61 
131  Fanny Ivarsson  2007  AF3807  LASS    25m  3:21.98 
148  Alice Björnholm  2008  AF6408  LASS    25m  3:18.28 
150  Alicia Rehnberg  2006  BI2206  LASS    25m  3:07.02 
133  Hanna Oehm  2007  AF6807  LASS    25m  3:17.56 
152  Elwira Steinholtz  2004  BX9604  LASS    25m  3:21.68 
154  Elin Axelsson  2008  AM2808  LASS    25m  3:25.87 
144  Angelica Hietanen  2007  AN5607  LASS    25m  4:00.65 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Henny Paläng  2006  AR6806  LASS    25m  2:51.97 
142  Elsa Björnholm  2006  AX8606  LASS    25m  2:45.92 
115  Josefin Klintåker  2006  AF6406  LASS    25m  2:44.96 
116  Stella Åqvist  2005  AO5805  LASS    25m  2:39.85 
118  Ellen Arnell  2006  AI0806  LASS    25m  2:44.23 
125  Isabelle Frisk  2004  BN5804  LASS    25m  2:45.02 
123  Elin Heimdahl  2004  BN5404  LASS    25m  2:48.03 
151  Alwa Merenius  2006  BI0206  LASS    25m  2:58.89 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Darya Abbaspour  2005  BC3405  LASS    25m  2:38.10 
101  Sofia Wallin  2005  AE2405  LASS    25m  2:35.65 
138  Maria Dehgani  2003  BX0603  LASS    25m  2:32.58 
112  Elin Gustafsson  2005  AO5605  LASS    25m  2:31.65 
103  Maja Arnell  2004  AO8204  LASS    25m  2:32.06 
128  Frida Holmqvist  2005  BC2405  LASS    25m  2:33.38 
156  Emma Liis Eerik  2006  BP5606  LASS    25m  2:37.09 
135  Althaea Süsskind  2007  AF7807  LASS    25m  2:38.41 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
110  Andrea Höglund  2005  AO2605  LASS    25m  2:26.66 
82  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  2:24.82 
99  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    25m  2:22.68 
96  Alice Fransson  2004  AF4804  LASS    25m  2:21.30 
92  Hanna Persson  2004  AF2204  LASS    25m  2:22.35 
109  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    25m  2:23.40 
114  Emmy Ericsson  2003  BO8403  LASS    25m  2:26.04 
77  Martina Karlsson  2003  AA9603  LASS    25m  2:28.14 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Elsa Linné  2003  AX4803  LASS    25m  2:18.57 
84  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  2:15.04 
79  Olivia Gustafsson  2004  AA8604  LASS    25m  2:12.58 
67  Emma Magnusson  1998  AL9698  LASS    25m  2:03.28 
87  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    25m  2:10.12 
69  Elise Gidlöf  1999  AI8499  LASS    25m  2:12.74 
97  Darja Koutchinskaia  2003  AQ5203  LASS    25m  2:15.31 
85  Hilda Linné  2000  BG1800  LASS    25m  2:19.11 

 
 
Gren 11, 200m Frisim Herrar  Finaler (5) 
Beräknad start 10:47 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
163  Viggo Sillén  2007  AQ8307  LASS    25m   
105  Olof Karlsson  2008  AA0108  LASS    25m  3:48.42 
107  Gustav Kardfall  2006  AB0506  LASS    25m  3:30.47 
141  Milo Forsberg  2007  AE2307  LASS    25m  3:30.54 
157  Kacper Greczynski  2006  AU1306  LASS    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Aria Mokri  2005  AG1105  LASS    25m  3:26.06 
143  Simón Perez  2007  AF7507  LASS    25m  3:09.09 
146  Linus Isaksson  2005  AR4505  LASS    25m  2:55.45 
164  Arsham Hassani  2007  AQ8507  LASS    25m  2:33.97 
117  Hugo Larsson  2006  AC5706  LASS    25m  2:47.64 
155  Kevin Sixtensson  2006  AS6506  LASS    25m  2:56.85 
160  Ludvig Comstedt  2006  AU4706  LASS    25m  3:10.91 
122  Elias Gustafsson  2007  AB8907  LASS    25m  3:27.45 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
94  Emil Kilander  2004  AC2704  LASS    25m  2:31.34 
120  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  2:28.61 
140  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    25m  2:22.51 
165  Kian Hassani  2003  BR0303  LASS    25m  2:15.67 
113  Elvis Ericsson  2005  AG0105  LASS    25m  2:16.90 
124  Fredrik Höglund  2006  AG3906  LASS    25m  2:27.35 
139  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    25m  2:28.65 
126  Arvid Blom  2006  AH1506  LASS    25m  2:32.89 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
91  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  2:12.39 
98  William Barkehed  2003  AH3903  LASS    25m  2:07.74 
72  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS    25m  2:03.57 
76  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  2:02.79 
75  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    25m  2:03.09 
88  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  2:06.89 
93  Olle Almén  2003  AH3503  LASS    25m  2:11.88 
78  Albin Staaf  2000  AO8700  LASS    25m  2:14.79 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    25m  2:01.59 
71  Gustav Henell  1999  AG1399  LASS    25m  2:01.32 
70  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    25m  1:57.68 
61  Anton Andersson  1993  AC1593  LASS    25m  1:49.03 
65  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS    25m  1:53.89 
95  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  2:00.82 
86  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  2:01.55 
62  Oskar Gannholm-Johansson  1996  AC3196  LASS    25m  2:01.93 

 
 
Gren 12, 25m Fjärilsim MC  Finaler (4) 
G: 27, S: 30, B: 35 
 
Beräknad start 11:05 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
60  Linus Zachrisson  2007    LASS    25m   
37  Adam Lagell  2007  AJ6307  LASS    25m   
59  Hugo Villebeck  2008    LASS    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Timon Rineholm  2009  AC1109  LASS    25m   
43  Thea Rineholm  2009  AE5409  LASS    25m   
167  Alfons Lööke  2007    LASS    25m   
Lovisa Comstedt  2009  AI2609  LASS    25m   
46  Gustav Rosén  2010    LASS    25m   
Elis Berntsson  2009  AE5109  LASS    25m   
25  Alice Holmberg  2007    LASS    25m   
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Id Ali Abdirahman  2004    LASS    25m   
21  Vera Helstad  2008    LASS    25m   
55  Sreyansh Tiwari  2005    LASS    25m   
45  Bianca Rosén  2007    LASS    25m  33.22 
166  Alice Wernqvist  2008    LASS    25m   
Alice Almén  2001  AI0801  LASS    25m   
13  Oskar Eskilsson  2008    LASS    25m   
20  Sofia Hellander  2007    LASS    25m   

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Julia Karlberg  2007    LASS    25m  29.01 
38  Ture Lilllskogen  2009  AE3309  LASS    25m  27.80 
14  Isa Gabrielsson  2008  AU4208  LASS    25m  22.58 
31  Nellie Johansson Jöngren  2009  AD5609  LASS    25m  21.11 
54  Ester Taléus  2007    LASS    25m  22.39 
50  Darin Saleh  2007    LASS    25m  27.77 
Nazalin Abdulkarim  2006    LASS    25m  28.06 
41  Majken Nygren  2010    LASS    25m  32.27 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  24 november 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  07:55